Březovský bajk zve všechny cyklisty

Letošní trať březovského závodu je jiná než předchozí verze. Je lehčí. Pro hardcore závodníky msutná zpráva, pro normální lid potěšující oznámení. Březovský bajk je znám tím, že se jede nahoru a dolů a nic mezi tím, a to všechno v extrémní verzi. Organizátoři však letos přistoupili k zpříjemnění tratě: „Tento okruh byl oproti minulým ročníkům zkrácen o cca 1km o část náročného stoupání v úvodu kola.“ Všechny potřebné údaje jsou v propozicích. Závod se koná 9. června v sobotu.


9 thoughts on “Březovský bajk zve všechny cyklisty”

 • protože je v zájmu organizátorů přitáhnout na závody co nejvíce lidí a ta extrémní trať je odrazuje. zvláště chebáky, který se z většiny vozí jen na tom svém písečku zvaném chebský pohár :o)
  doufám, že teď přijedou :o)

 • Zbyňa napsal/a:

  Horský kolo nemá být jen o fyzický kondici, ale i o technice. Bohužel tak nějak sleduju trend, že se tratě zjednodušujou a pak mají šanci i „silničáři“. Taky jsem slyšel názor, že je to kvůli bezpečnosti. S tím ale taky nesouhlasím. Jednoduchá trať = více lidí, větší průměrná rychlost = těžší pády. Těžká trať = míň lidí, menší rychlosti, zkušenější závodníci. Je to stejný jak s cyklostezkama. Staví se teď zpevněný dálnice, kde úrazů a problémů akorát přibývá. O zničený přírodě raději ani nemluvim…

 • Máš určitě pravdu, ale k čemu jsou závody, které objíždí pořád stejná desetičlenná (přeháním) skupinka závodníků a žádný prostý lid?

 • zbyňo, technická trať ale není jen o tom, jak dlouhý bude kopec. můžu tě ujistit, že si na březový po té malé změně trati průměrnou rychlost nezvýšíš. Když přijede víc lidí, určitě nebudou všichni výkonnostně i technicky vyrovnaní a vytříbí se to již chvíli po startu. a i kdyby tam těch lidí hodně pohromadě jelo, i o tom přece bike je, být lepší třeba jen díky výborné technice…Když se nebudeme bavit o megalomanských akcích typu Král Šumavy, je vždy v zájmu pořadatelů vynaloženou snahu zůročit co největším počtem pokud možno spokojených závodníků.

 • Jirka napsal/a:

  Ahoj, chci se zeptat, jestli má cenu začít jezdit 20 letech závody ?! Ale chci jezdit pro radost, ne pro výsledky.

 • Za sebe mohu říct, že to samozřejmě cenu má, a to co nejdříve. Účast na závodu – přesně jak píšete – není jen o krvi a potu. A proto je dobré se nezdržovat, přijet se podívat a odstartovat s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>