Chrástecké sprinty již tento víkend

O Velikonoční neděli pokračuje Becker cup druhým závodem v rodišti Hurvínka – v Chrástu u Plzně. Tentokrát je připraven závod v netradiční disciplině – MTB sprinty. Z důvodu nutnosti připravení rozpisů jednotlivých rozjížděk je uzávěrka přihlášek již v pátek 22. dubna v 12:00. Potom již nebude možné se přihlásit! Zde propozice.

Registrovat se můžete emailem (viz propozice) nebo osobně v prodejně Sport Beran v Chrástu. V den závodu při prezentaci (9:00 -10:00) už jen zaplatíte startovné, vyfasujete si číslo,sponzorskou tašku s musli tyčinkou od Aminostaru a poukázkou na zboží v hodnotě 200,-Kč od SILVINI a na nástěnce zjistíte číslo Vaší rozjížďky. Do 11:00 pak máte poslední možnost seznámit se s 850 m dlouhým okruhem, který všechny kategorie s vyjímkou kluci/holky pojedou 2x (kluci/holky 1x), poté už bude okruh patřit pouze závodníkům.

První odstartují veteránské kategorie, pak muži, ženy, junioři a nakonec ti nejmenší bikeři. Podle Vašeho umístění v první rozjížďce pak v druhé jízdě pojedete o konečné pořadí. Rozpis plánujeme také umístit během pátečního večera na web, ať znáte dopředu svoje soupeře. Okruh je situován na náplavce řeky Klabavky, nemá skoro žádné převýšení a bude pro všechny kategorie stejný. Startovní/cílová rovinka je na travnatém podkladu, dál pak převažuje štěrkový povrch. Celá trať je divácky velmi atraktivní, neboť z jednoho místa mohou sledovat dění na celé trati.

V sobotu odpoledne proběhne značení trati a pak budete mít možnost na okruhu potrénovat společně se závodníky CK Sport Beran.

O Vaše žaludky se postará mobilní občerstvení od vyhlášené chrástecké cukrárny „U rybníka“, kde kromě točené zmrzliny (a piva) umí i výbornou italskou pizzu. Pokuď vydrží příznivá předpověď počasí, můžete se těšit i na předvedení elektrokol AGOGS a pro děti bude připravena trampolína. Průběh závodu bude moderovat Iva Kokešová.

První závod MTB sprinty se v Chrástu jel už v roce 2009, viz video (jen letos pojedeme v protisměru):


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>