DNA prozrazuje Ullricha

Při akci „Operacion Puerto“ byly španělskými úřady mimo jiné zabaveny také krevní konzervy s popisky „Jan“, „číslo 1“ a „Rudiho syn“ . Krev v nich je podle testů DNA krev Jana Ullricha.   Jan Ullrich

Zjištění Bonnského státního zastupitelství potvrdilo ty nejhorší tvrzení o dopingu mezi vrcholovými cyklisty. Ullrichovi obhájci však již argumentují neprůhledným vyšetřováním v tomto případu, a možnou záměnou vzorků.Jednoznačně se však dá říci, že doping stále zůstává ve vrcholové cyklistice, a bude obtížné ho z ní vymítit.

Jak je vidět tak ti co doping berou a ti co jim ho dávájí jsou vždy o krok napřed před úřady, které mají za úkol s dopingem bojovat. Můžeme jen doufat, že letošní sezona nebude podle vzoru loňské, kdy se doping prokázal i u vítěze Tour de France.
 


8 thoughts on “DNA prozrazuje Ullricha”

 • No ale bohužel nám nic jiného nezbývá. Vždyť minulej rok jsme čekali na to kdo zvítězí jako první po éře Armstronga, a nakonec to byl opět američan…. Ta poslední věta má právě trošku rozproudit Vás čtenáře, aby jste k tomu napsali také vlastní názory! Nechtělo se mi tam psát natvrdo „tak co bude letošní vítěz Tour taky sypat nebo ne?“ Takže jen reagujte!

 • Nám nezbývá nic jiného než informovat jako Blesk?

  Ullrichovi nebylo dokázáno NIC. Landisovi nebyl, pokud mě smysly nešálí, odejmut titul z TdF. Jeho vzorek A se se vzorkem B docela rozchází. Navíc pozitivní test nikoho neusvědčuje z dopingu, jde pouze o presumpci viny, IMO absolutně protiprávní systém.

  A já jsem čtenář, jo?

 • Jakkoli mám cyklistiku a tím teď myslím vrcholovou cyklistiku rád, je přeci pěkné se dívat na ty peletony na TdF, Giru nebo Vueltě, jedno se mi na ní nelíbí – Říkají to snad všichni kdo k elitě patřily, říká to i pár lidí, kteří se dostali do nějakých zahraničních ligových týmů, kdo tam nesype, ten mezi ně nezapadne. Nezlob se na mě ale podle mě berou úplně všichni, možná je pár vyjímek, ale ty moc dlouho nevydrží. Je to smutný, ale těžko mě někdo přesvědčí o tom, že dnešní TdF jde ujet s nějakým slušným umístěním bez sypání!!!

 • Jirka: Jako redaktor bys měl oddělit svůj pocit „podle mě berou úplně všichni“ od fakt. A fakta jsou, že většina cyklistů nebyla nikdy pozitivně testována. Stejně jako Jan Ullrich.

  Radovan: Jasně se tam píše o tom, co píše Bild (německý Blesk) a Berliner Zeitung (nikterak významné noviny). Je to typ zpravodajství, které normální člověk ani nečte.

 • Nezlob se na mě ale i fakta mluví o tom, že v hodně týmech se sype. Spočítej si jenom kolik stájí už skončilo, protože se snimi sponzor rozloučil aby jeho jméno nebylo spojováno s dopingem. Proč se něco najde při každé druhé razii, které jsou občas na velkých závodech dělány. Proč žádný závodník nepodal trestní oznámení na neznámého pachatele, když jich hodně tvrdí, že neví jak se jim ta či ona látka dostala do krve???

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>