Dvakrát na Dyleň

Po pádu na Říjnovém bajku už dnes mohla Lenka skákat přes kaluže
Po pádu na Říjnovém bajku už dnes mohla Lenka skákat přes kaluže

Renault maraton nás zavedl na trasy v okolí kopce Dyleň. Ten byl před rokem 1989 pro veřejnost uzavřen, protože byl součástí obranného valu proti všemu na západ od našich hranic. Myslím, že tato minulost je v okolí Dyleně pořád cítit. A že jsme si Dyleně na povedeném sobotním maratonu užili. Už jen se dostat pod Dyleň nás stálo hodně sil, a pak jsme se museli nahoru vyškrábat hned dvakrát. Z Dyleně už to upalovalo o mnoho lépe, protože se jelo po větru a po kvalitních cestách. Lesní úseky byly suché a tvrdé a podzimní listí tvořilo pro účastníky jedné ze tří tras krásnou kulisu.

Start a Míra Š. v čele
Start a Míra Š. v čele

Přidám popis dění na čele závodu na 55 km. Po startu jel několik kilometrů v čele Jiří Blažek, kterého před prudkým lesním výjezdem na asfaltku, která vede až na Dyleň a po níž se jelo dlouho a pak odbočilo doleva, předjela skupina Tomáš Eberl, Radovan Fišer, Pavel Kodl a Petr Ježek, k níž se zezadu připojil Ladislav Fabišovský. Fišiho průpovídka „Fába tu není, jedem!“ se nyní jeví obzvláště vtipná, protože na Láďu by v sobotu nestačil … skoro nikdo.

Crossmax SLR po sektání s ramínkem přehazovačky (Sanťák)
Crossmax SLR po sektání s ramínkem přehazovačky (Sanťák)

V dalších kilometrech, kde stoupání střídalo stoupání, tlačil na pilu Tomáš Eberl a vydržet za ním stálo ostatní mnoho sil. Hodně sil to vzalo i samotnému Tomášovi, který začal ztrácet, až se ztratil úplně. Ovšem hlavně díky němu skupina dojela Láďu, který v jednom kopci nastoupil a frnkul. Čekal na nás na kraji silnice, kde si ulevoval. Táhlé úseky před příjezdem pod Dyleň tahal Fiši.

Petr Ježek jede do Doubravy
Petr Ježek jede do Doubravy

Pod Dyleň skupina přijela pod vedením Ládi a bylo jasné, co bude dál: kdo za ním vydrží nejdéle, „vyhraje“. Jako první odpadl Fiši a zpovzdáli pozoroval, jak se dva junioři Pavel a Petr drží, seč mohou. Láďa si mezitím oblékl vestu a na horizontu na Fišiho tak trochu počkal a ke dvěma mladíkům ho dotáhl. Bezhlavý jezdec Fiši opět zamířil na špic a skupinu táhl. Charitativní styl jízdy se mu opět dle očekávání nevyplatil a v dalším kopci opět odpadl jako první a až do cíle jel sám. Fába nezpomaloval. Junioři si to rozdělili pod Dylení, kde Pavel ujel ve stoupání Petrovi a vedení udržel až do cíle. Za Fišim se chvíli nebezpečně přibližoval Jiří Blažek.

Pedro si dává odměnu
Pedro si dává odměnu
Budeme vyhlašovat...
Budeme vyhlašovat...

V cíli na nás čekalo jídlo, pití, posezení, hudba, spinning, auta, dětské prolézačky, nafukovací hrad, vyhlášení – vše bezva a děkuji. Tolik stručný report, můžete něco přidat do komentářů a hlavně se podívat na fotky!

Vítězové
Vítězové

Foto: Karel Rous, RF


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>