Hermida stažen z Mistrovství na Zélandu

José Antonio Hermida byl z rozhodnutí mateřské Španělské cyklistické federace (R.F.E.C.) stažen z probíhajícího Mistrovství světa MTB na Novém Zélandu. R.F.E.C. získala dokumenty, z kterých podle ní lze vyvodit podezření, že Hermida spolupracoval s doktorem Fuentesem, lékařem obviněným zorganizování široké dopingové sítě. Hermida mezitím podal na R.F.E.C. soudní žaloby a cítí se jako oběť dopingové horečky.

Španělská sportovní federace získala v průběhu Opéracion Puerto, vyšetřovací akce, dokumenty, v nichž byla zmíněna přezdívka, která se údajně podobá Hermidově jménu. Případ předala R.F.E.C., která rozhodla ozákazu startu pro jendoho z největších favoritů na vítězství.

Merida Biking Team, Hermidův zaměstnavatel, vydal prohlášení, ve kterém zdůrazňuje svou nulovou toleranci dopingu, zájem na kritickém a objektivním vyšetření kauzy a také podporu Hermidovi, jelikož R.F.E.C. prý nepřinesla žádný dostatečný důkaz, aby musel být Hermida stažen.

Zdroj: Singletrackworld.com.

Hermida


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>