Informace o Becker Cupu 2009

beckerPoslední říjnový týden proběhla v Chrástu u Plzně schůzka pořadatelů Plzeňské amatérské ligy MTB – největší série závodů horských kol v Plzeňském kraji (web). Je to již tradiční schůzka, kdy si zhodnotíme uplynulý ročník a hledáme, jak vylepšit ten nastávající. Rád bych Vás tedy informoval o chystaných změnách a novinkách.

Tím nejdůležitějším je pro nás prodloužení spolupráce s firmou Becker Bohemia s.r.o., a tak se i v roce 2009 můžete těšit na závody pod hlavičkou BECKER cupu.

Dále Vám nabízím předběžný rozpis závodů 9.ročníku Becker cup 2009:

  • neděle 26. 4. 2009 – Chrást u Plzně
  • neděle 17. 5. 2009 – Kralovice
  • neděle 7. 6. 2009 – Stříbro
  • květen/červen 2009 – Plzeň – Košutka
  • červen 2009 – Plzeň-Homolka

Do Becker cupu se nám vrací po letech opět Chrást u Plzně, kde se však nepojede tradiční cross country, ale atraktivní závod ve sprintu.

Kralovičtí určitě potěší ty, kteří v sobotu pracují, neboť se ve zdejší Sport kempu sejdeme v neděli ( a navíc 16.5. by se měl konat jeden ze závodů Českého poháru)

Potvrzen je také tradiční závod ve Stříbře Draci na Ronšperku. Místní pořadatel dokonce uvažuje o dalším závodě ve stejné lokalitě, ale na zcela jiném okruhu. Vše záleží na případném zdárném pokrytí druhého závodu dostatkem financí……….

Z devátého ročníku nám vypadla Klabava. Je to velká škoda, okruh byl parádní, leč dochází nám k únavě lidského materiálu, ale věřím, že se po roční pauze do Klabavy vrátíme.

Termín Košutky bude znám až po jednání s dalším sponzorem – autosalonem Porsche Plzeň

Termín Homolky upřesníme později. Ve hře je možnost konání jednoho ze závodu Českého poháru v Plzni na Homolce a v tom případě by se na zkráceném pohárovém okruhu jel druhý den (neděle) závod Becker cupu.

Oslovil jsem také několik nových i tradičních regionálních pořadatelů MTB závodů, ale vše je zatím ve fázi jednání. Naší představou je k výše uvedené pětici ještě jeden až dva závody přidat.

Shoda panovala při debatě o dalším osudu kategorie Open – tuto kategorii rušíme. Potěšíme ale muže veterány, kterým na příští rok vypisujeme novou kategorii 50+. Obě kategorie veteránů budou startovat společně jako doposud.

To je zatím všechno, další schůzku pořadatelů chystáme na polovinu ledna 2009, kdy odtajníme definitivní kalendář závodů BECKER CUPU 2009.

Napsal: Marcel Beran, koordinátor Becker cup


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>