Jaké bylo slavnostní vyhlášení Becker cupu 2010

Definitivní tečkou za 10. ročníkem Plzeňské amatérské ligy MTB – Becker cup bylo v neděli 17. 10. slavnostní vyhlášení. Ač se nám, pořadatelům, zdála kapacita konferenčního sálu restaurace Purkmistr v Plzni-Černicích dostačující, opak byl pravdou. V sále se tísnilo přes 170 bikerů! Proto bych se rád touto cestou chtěl omluvit především těm, na které již nezbylo volné místo k sezení… ne, že by bylo málo židlí, jen už je nebylo kam postavit!

Předávání cen vítězům jednotlivých kategorií bylo proložené rozhovory s trojicí hostů – Tomášem Kozákem, Evou Haškovou a Ondřejem Cinkem. Vzpomínalo se nejen na loňský závod Crocodile Trophy, ale i na letošní MS v Kanadě. Dalším zpestřením večera byla módní přehlídka cyklistického oblečení česko-italské firmy SILVINI. Na vítěze jednotlivých kategorií čekala více či méně záludná otázka od moderátora. Díky tomu dnes všichni víme, že např. Simonka Spěšná si přivezla nový účes z egyptské dovolené a Bára Hirmanová si umí opravit defekt kola v rekordním čase 20 minut!

V průběhu večera byl také představen nástěnný kalendář „Becker cup 2011 pohledem Tomáše Tesaře“ a DVD „Becker cup 2010“ z dílny MOABu. Pro zájemce můžeme nechat kalendář dotisknout za 200 Kč a DVD dovypálit za 50 Kč. Závazné objednávky posílejte na info@sportberan.cz .

Na závěr večera byla připravena tombola pro všechny přítomné účastníky minimálně 6 závodů letošního Becker cupu. Těch přijelo do Černic 44 a čekalo na ně 37 cen. Největší zájem byl o sadu Aminostar Iontstar+krabice tyčinek Galaxy, dresy Silvini a rukavice 3F. Nové majitele má i dvojice 1,7 metru dlouhých krokodýlů (nafukovacích). A kdo se stal majitelem automobilu Škoda Fabia, zapůjčeným na víkend autosalonem Porsche Plzeň? Je jím jeden z nejmladších účastníků letošního Becker cupu – pětiletý Lukáš Beran z Chrástu. Ten byl tak překvapený, že při rozhovoru na mikrofon věděl pouze to, jak se jmenuje…

Po vyhlášení se část přítomných přesunula o patro níž do restaurace a při výborné večeři se debatovalo dlouho do noci.

Průběh slavnostního večera sledoval okem kamery Kamil Pešťák, takže se můžete těšit na další video.
Plzeňská amatérská liga MTB vstupuje do svého 11. ročníku. Přípravy na další ročník právě startují a již dnes víme, že se seriál závodů pojede jako BECKER CUP 2011 a svoji podporu nám přislíbila také firma AMINOSTAR. V kalendáři pravděpodobně nebudou chybět MTB sprinty v Chrástu (17.4.2011), časovka v Kyjovském lese, Velká cena Domažlic, dvojice oblíbených červnových závodů na plzeňské Košutce a Homolce, tradiční závod v Kralovicích nebo 31.7. Mistrovství Plzeňského kraje ve Stupně. Další atraktivní lokality jsou v jednání.
V příští sezoně uvažujeme také rozšířit aktivity Plzeňské amatérské ligy MTB o pořádání tréninkových kempů, zaměřených především na mládežnické kategorie s cílem zvýšit jejich technickou zdatnost při jízdě v terénu.
Sledujte proto stránky Becker cupu i v zimních měsících!

Marcel Beran – koordinátor Becker cup


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>