Jeden trhák za druhým na Ostrovské 100

Lilo už na úterním tréninku (foto), zamračeno bylo po zbytek týdne a v neděli se rozpršelo znovu. V Ostrově to však před startem vypadalo optimisticky, sluníčko celkem slunilo… až na poznámku Víti Hanuše o větru o rychlosti 70 km/h na Božáku. Se startovním výstřelem se však spustil slejvák a ten závodníky s přestávkami provázel až do cíle. Padesát závodníků vyrazilo za zpomalovacím vozem, který dal za Hroznětínem pokyn k čůrání a posléze k ostrému startu. Zde však mé vyprávění končí, protože se šlápnutím do pedálů jsem přetrhnul řetěz… v týdnu to znělo jako mírně zarezlá kazeta a ten přeskakující řetěz jsem přehlížel… a zcela zaslouženě to ruplo v nejnevhodnější chvíli. Poučení pro příště a pro ostatní. Ve startovní grupě na kratší trať 43 km se však našla hodná duše a pán středního věku mi řetěz spravil.

Start!

Výsledky celkové a po kategoriích.

Mohu se věnovat závodu na delší trati 93 km. Peloton po startu nezahálel. Za Fojtovem jeli v mírném úniku Tomáš Viktorin a kluci ze Sweep Cycling. Když je dostihl zbytek jezdců, rázně nastoupil Vašek Viktorin (junior Team Bike Březová), který den předtím stejně jako Láďa Fabišovský (Sparta Praha) dojel do cíle Českého poháru v Plzni v hlavním poli. Vaška si docvaknul Láďa a do Plazivce směr Pernink se po opravené silnici vydali spolu. Před viaduktem Láďa nastoupil a od této chvíle jel každý z nich sólo do cíle. Láďa zcela osamoceně, Vašek ke konci za sebou vídal stín pronásledovatelů, ale ohrožen nebyl.

Závodníků na trati bohužel příliš nebylo. A je to škoda. Pořadatelé jsou totiž milí, vtipní a ochotní. Závod byl podle mého názoru zajištěn velice dobře a klukům z ostrovského Fitness Atlantis patří palec nahoru za to, že jako jedni z mála nesou prapor silniční cyklistiky vztyčený. Já jsem jim bohužel – podle mého názoru – pochválil jejich vstřícný krok, kdy ustoupili ostrovské xteře a přesunuli svůj dříve zvolený termín ze soboty na neděli – kdy se však konalo Mistrovství KV kraje v cross-country. A to jim podle mě vzalo více účastníků než xterra. Ale kdo ví… Co myslíte Vy?

Trať závodu není těžká. Jelikož je Plazivec nyní opravený, jede se po něm, až na ten sklon, příjemně. Pak se člověk vydrápe nad Hřebečnou a už se valí převážně z kopce, po rovině či vlnkách. Nás tedy sužoval ten déšť. A nahoře zima. Takže ti, co nebyli teple oblečeni, časem přestali cítit chodidla, někteří nemohli pro zmrzlé prsty ani řadit atp. S Jirkou Čechmanem jsme na Mariánské zjistili, že v dešti nám to moc nebrzdí a v zatáčkách navíc dost klouže. Jirka pak před Sadovem oklouzl v zatáčce a žuchnul pravým bokem na asfalt, ale kupodivu bez ztráty kytičky a pokračoval dále. Takže shrnuto podtrženo, ve srovnání s Medikou je trať lehčí a asfalt méně rozbitý.

A jaké to je závodit sám? Má to výhodu: netrpíte stresem z toho, že někde se to bude trhat a vy budete pořádně trpět. Ale díky tomu je to bohužel ani ne poloviční závod, spíše tempový trénink s několika intervaly podle toho, jak jste ochotni si dávat.

Na krátké trati si pro vítězství dojel Miroslav Svatek (Profi Sport Ghost Cheb) před Vojtou Kočím (Cykloteam Ostrov) a Víťou Hanušem (Hnízdil Kadaň), který prochází rekonvalescencí po náročném ortopedickém zákroku.


2 thoughts on “Jeden trhák za druhým na Ostrovské 100”

  • TomL napsal/a:

    Pěkný článek Fiši..,jen jsi mě naštval tím řetězem,což je fakt škoda.Mohl jsi pomíchat pořadím a nebo společně s juniorských ďáblem Vencou zkusit aspoň trochu prohnat profíka 8-))

  • Márvy napsal/a:

    Super čtení. Termínu je škoda – myslím, že i z naší „strany“ by přijelo hodně lidí navíc – kolize se závodem v Kadani. Ale chápu pořadatele – nelze vyhovět ku spokojenosti všem a minulý rok jsem se přesvědčil na vlastní kůži, že závody dělají luxusní! Tak snad příště!. :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>