Jubilejní dvacáté Kozí vrchy ovládli ašští junioři Novák a Blažek

cil

Na jubilejní dvacátý ročník Kozích vrchů se usmálo sluníčko a účastníci nachytali první bronz. Někteří i zlato. Na startovní čáře se seřadilo 81 závodníků a závodnic všech věkových kategorií. Silnice byla zúžena parkujícími vozy. Po dvou minutách („Už zase?“) padl povel k odjezdu a Josef Blažek následovaný smečkou chrtů vyrazil vpřed, snažíce se nadělit peloton. A to se povedlo, už za první závorou na konci ulice jel Pepa vepředu sám, následovaný neorganizovanou skupinou ve složení Jakub Ficenec, Pavel Kodl, Radovan Fišer, Jan Šíma a Martin Imrich. Touto skupinkou si cestu proklestil Přemysl Novák a Pepu si dojel. Později zezadu ještě přijel Martin Jiskra (účastník pátečních/sobotních Nočních můr). Vedoucí dvojice se celkem brzy rozdělila a pro vítězství si dojel Přemek. Nemohu si odpustit komentář o tom, že bude nesmírně zajímavé sledovat jak Pepu, tak Přemka ve zbytku sezóny, protože mají oba dobře našlápnuto. Přeji jim hodně zdraví a elánu. V nejprudším stoupání fandila Ája a na horizontu čekal na milé úsměvy kameraman Kyjosek:

A celé to natočil Míla Luxík:

Další vývoj už nebyl dramatický snad až na šmouly Fišiho a Palinka, kteří předjeli a oddělili Jakuba Ficenece. Už by se i navzájem nechali vyhrát, ale dojížděl je Martin Jiskra, a tak se šlapalo dál a v závěrečném marném pokusu o zrychlení k cílové čáře měl více odhodlání Fiši. „Lehnout si v cíli do trávy ještě s kolem mezi nohama, to je slast,“ okomentoval to Fiši, a pokračoval v předstírání mrtvoly.

mladez

Na závodě se také ukázali benjamínci, kterým gratuluji za ostatní kolegy k prvnímu startu. A rád bych zde zmínil titul Miss „Ladí Ti to!“, který dnes získala Kačka Lacinová. Barevná kombinace na kole na jedničku a drobnými detaily vytváří spojení kola a oblečení :-).

Foto: Miroslav Meruna
Výsledky závodu (XLS).

Cesta domů

Cesta krásně ubíhala a jeli jsme solidní tempo.

cyklostezka

Za Nebanicemi je potok, most a brod. Obvykle se to dá projet s nohama nahoře, žádný problém. Tentokrát ne. Kdo by to však tušil…

kacka vodnik 2

Foto: M. Meruna, Pavel Kodl, R.F.

***
Nyní osobní poznámka autora článku: už jsem to vykládal skoro všem, tak ještě zde veřejně. Vzhledem k zdravotním obtížím se zády si na nějaký čas odpočinu od závodění na horském kole v terénu a od běhu. To víte, bebí :-).


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>