Bikeři.cz

Cyklisté Karlovarského kraje

Loading

Levný stroj na úpravu stop pro běžkaře

Radovan Fišer 12. 12. 2013 Komentářů: 1 Rubrika: Technika Čtenářů: 4890

SNOW FORCE I je jednoduchý stroj na úpravu běžeckých tratí pro každého. Lyžaři si už nebudou muset v okolí měst a obcí sami vyšlapávat stopy. Snow Force I přiblíží kvalitní běžecké lyžování i do míst, kde to před tím nebylo možné, především z důvodu drahých strojů na přípravu stop. Stroj byl vyvinut ve spolupráci s AC SPARTA PRAHA cycling a Ski areálem Těškov u Rokycan (555 m.n.m.), kde je už tři zimní období plně v provozu. Lyžařská sezóna zde trvala 30 – 90 dní a návštěvnost o víkendech 100 – 150 lyžařů. Již minimální sněhová pokrývka cca 10 cm umožňuje úpravu stop především na loukách či polích, kde je rovný podklad. Úpravu stop doporučujeme večer při mrazu, stopa je ráno kvalitně tvrdá.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Technický popis

Snow Force I je možno připojit za závěs běžného traktoru. Stroj se skládá ze tří základních částí. Válcem připravíme vrstvu sněhu pro jeho následné uhlazení kluzákem, který se v případě nutnosti lze ručně zvednout pomocí kurtu. Takto vznikne upravená 3,4 m široká dráha pro bruslení. Třetí částí tohoto stroje jsou i dva stopovače, které slouží k vytvoření stop pro klasiku. Tyto stopovače se mohou jednoduše odmontovat nebo při nepoužívání jen překlopit do kluzáku. Doporučujeme zapojovat pouze jeden stopovač a jednu plochu nechat pro volný styl (bruslení).¨

Parametry

váha – 350 kg
celková šířka s bočnicemi – 3400 mm
celková délka s ojí a stopovačem – 3940 mm

Pořizovací cena: Kč 36 000,- bez DPH

Cena obsahuje kompletní dodávku stroje v rozloženém stavu s návodem na jeho sestavení.

Speciální nabídka:
Stroj si je také možný na sezónu pronajmout. Cena za pronájem na zimní sezónu činí Kč 11 000,- bez DPH.

Kontakt:
Michal Vavřina vavrina@kovovyroba.eu
Zdeněk Rubáš rubas@sparta-cycling.cz, tel. 603 917 656

Sdílet

 

První komentář je na světě, přidejte svůj

Antonin

Dobry den, chtel bych se zeptat na ten levny stroj na upravu bezkařských stop, dokaze to utahnout normalni snezny skůtr?, nebo co vy ze zkušenostmi by jste mohl doporučit?

Napsat komentář

Pokud se Váš komentář ihned neobjeví, můžete upozornit správce, že Váš komentář byl omylem zachycen spamovým filtrem. Napište na web@bikeri.cz.