Maratonci pojedou v neděli do Plzně

V neděli se koná Mistrovství Karlovarského kraje v cross-country v Ostrově. Zájemcům o delší pobyt v sedle by mohl vyhovovat maraton horských kol se složitým názvem: AIMTEC Open Race OkoloPlzně. Jde o součást seriálu Cyklomaraton Tour a největší cyklomaraton horských kol v Plzni.

Následuje tisková zpráva:

Již tuto neděli 27. 6. 2010 se příznivci cyklistiky vydají vstříc kilometrům druhého ročníku AIMTEC Open Race OkoloPlzně. V letošním roce došlo k několika zásadním změnám, tou nejvýznamnější bylo zařazení závodu AIMTEC Open Race do seriálu závodů Unilever Cyklomaraton Tour 2010. „Nemá cenu dělat dvě totožné akce čtrnáct dní po sobě a tak jsme spojili sílu generálního partnera společnosti AIMTEC s významným seriálem, který se jede Okolo 13 měst v rámci celé ČR“, sdělil plzeňský organizátor Pavel Šticha.

V letošním roce jsme připravili opět dvě závodní trasy. Obě trasy jsou vedeny po lesních a polních cestách se zpevněným povrchem, jsou určeny pro horská a trekingová kola, podmínkou pro účast v závodě je nutnost mít ochrannou přilbu. Pro sportovní jezdce je tu 50 km okruh AIMTEC Open Race, který nás zavede kolem Boleveckých rybníků, příjemným singletrackem až k přírodní památce Hromnického jezírka a zpět údolím řeky Berounky do cíle, pro méně zdatné cyklisty bude připravena Velká cena Plzeňské energetiky a.s. na 28 km. Pokud nepospícháte domů, zvolte si „padesátku“, určitě nebudete litovat a možná objevíte místa, kde jste ještě nikdy nebyli.

Obě trasy startují od 11.30 z areálu U Sv. Jiří v Plzni Doubravce. Na dlouhé trase čekají závodníky 2 občerstvovací stanice, na krátké pouze jedna. Pokud jste se ještě nestihli přihlásit, můžete tak učinit za nezvýšené startovné na místě, přímo v neděli 27. 6. 2010 od 8 do 10.30 hodin. AIMTEC Open Race není ale jen závodění, zváni jsou všichni fandové cyklistiky, kteří chtějí strávit příjemný den s kolem. Jak se již stalo tradicí, připraven bude soutěžní okruh i pro vaše nejmenší, a to přímo v areálu závodiště. Děti odstartují postupně od 10 hodin podle věkových kategorií. Děti startují ZDARMA a přihlásit se můžou na místě před startem od 8 do 10 hodin. V cíli dostane každý závodník malý dárek a něco sladkého od generálního partnera společnosti AIMTEC.

Doprovodný program zajistí mobilní horolezecká stěna, nafukovací atrakce, trampolína a další atrakce nejen pro děti, a to vše ZDARMA.

Pro všechny ty, kteří nebudou mít závodní ambice je pak připravena tombola losovaná ze všech startovních čísel. Ten nejšťastnější pak domů odjede třeba na novém kole…

Věříme, že tím hlavním lákadlem pro účast na AIMTEC Open Race nebudou tak ani ceny pro vítěze, jako pocit, že jste udělali něco pro své zdraví, že jste strávili čas se svými přáteli na příjemné sportovní akci a přitom jste poznali blízké okolí města Plzně.

AIMTEC Open Race, to ovšem není jen ryze sportovní akce, po dojezdu všech účastníků v průběhu celého dne bude pro vás připraven bohatý doprovodný program, který bude určen opravdu všem. Zcela jistě bude prostor si společně s dobrým jídlem a pitím sdělit vaše právě nabyté dojmy z tratě, vyzkoušet některou z připravených atrakcí, či jen vstřebat únavu z vašeho výkonu.

Nezbývá, než najet několik kilometrů jako přípravu a postavit se s námi na start…

Na start závodu vás zve generální partner AIMTEC a.s.

Více informací na www.aarcha.cz


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>