Mariánskolázeňské dny silniční cyklistiky

Silničářům v Karlovarském kraji se blýská na lepší časy. Již potvrzené je konání Mistrovství Karlovarského kraje v silniční časovce na trati Cheb-Pomezí a zpět a nyní se ke mně od Jiřího Blažka ze Sportu Blažek dostala zpráva o dvou silničních závodech, které se s největší pravděpodobností uskuteční v rámci Mariánskolázeňských dnů silniční cyklistiky konaných k 200 letému výročí založení Mariánských Lázní.

K dispozic je zatím pracovní verze propozic, která bude dokončena po jednání se sponzory atp. Mariánskolázeňská dvoustovka (návrh na jméno pro dva sváteční cyklistické dny) se bude konat 14. a 15. června 2008. Pořadatelem bude město Mariánské Lázně a cyklistický oddíl Sportblazek.cz, občanské sdružení.

Okruhy v centru Mariánek

V soboru se pojede kritérium v centru města a bude součástí seriálu závodů ŠUAC. Trať: start cca na úrovni obchodu s optikou (Kočárková) na Hlavní třídě ke kruhovému objezdu dolů Poštovní ulicí k budově Policie ČR a opět nahoru, délka cca 750 m. K dispozici bude několik kategorií pro mladé cyklisty (od 6 od 18 let), jedna kategorie pro jezdce na tlustých pláštích, a pak standardní kategorie pro starší, tj. do 29 let, do 39 let (oboje 45 okruhů), do 49 let, do 59 let, nad 60 let (40 okruhů). První dvě kategorie tvoří balík č. 1 a jedou samy, zbylé tři kategorie také.

Na trať se najednou vejde maximálně 60 závodníků. Přednost v přihlašování, které se bude konat pouze po e-mailu, mají licencovaní závodníci ŠUAC, eventuelně JAL, eventuelně Severočeské cyklistické unie. Zahraniční účastníci startují pouze s licencí kategorie HOBBY.

Silniční závod s prémií na Kladské

V neděli odstartuje silniční závod v okolí Mariánských Lázní. Trať bude dlouhá přibližně 55 km a bude mít vrchařskou prémii na nejvyšším bodě stoupání z Lázní Kynžvart na Kladskou. V závodě budou startovat cyklisté s licencí ŠUAC, JAL, a podobných amatérských uskupení. Cyklisté bez licence startují v kategorii Příchozích

Další informace

V pracovních propozicích se píše, že náklady na oba závody dosáhnou výše zhruba 100 000 Kč. Tyto propozice zde dávám ke stáhnutí, protože obsahjí další zajímavé informace: co vše je třeba zařídit při organizování silničních závodů.

Jde vidět, že zorganizovat silniční závod jde i na Karlovarsku! (Doufám, že tímto provoláním nezpůsobím nějakou hříčku osudu, která přivodí organizátorům kolem pana Blažka potíže.)


3 thoughts on “Mariánskolázeňské dny silniční cyklistiky”

  • Linhart Tom napsal/a:

    To vypadá dobře…doufám,že se to v dalších letech se závodama bude lepšit.At jich přibude co nejvíc a závodníků tiež:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>