MČR v dráhové cyklistice v Brně 16. – 20.7. 2012

Martin Čechman, mistr ČR ve sprintu

Mistrovství ČR v dráhové cyklistice se v Brně ve dnech 16.-20. 7. 2012 zúčastnili: Martin Čechman a Daniel Šverdík v žácích, Miroslav Svatek v kadetech a Petr Fiala v juniorech. Z nominovaných se díky nemoci nemohl zúčastnit David Zadák, z děvčat také pro nemoc Aneta Klauková a paní Mixová nám nedovolila postaršit Naďu Mizerovou roč. 2000.

Martin Čechman, náš bomber, byl opravdu vynikající a dovezl si nejen tři tituly mistra ČR

  • sprint (bez porážky v rozjížďkách včetně finálových jízd, s velkým náskokem již na 200 m letmý start),
  • 500 m, opět o třídu lepší (v kadetech by s tímto žákovským převodem obsadil šesté místo)
  • scratch, tam nastoupil Martin dvěstě metrů před cílem a dojel s náskokem více než třicet metrů.

K tomu má Martin ještě další dvě druhá místa z ostatních závodů, které byly pro žáky vypsány, a byl tak absolutně nejlepším a prakticky téměř bezkonkurenčním žákem. V absolutní rychlosti je o dvě třídy nad ostatními, ve vytrvalosti dokázal Martina porazit jen Petr Mosinger ve stihačce na 2 km. V bodovačce na všechny vyzrál žák z Plzně Eibisch, který všem ostatním dokázal „nadělit“ kolo, jinak by Martin opět jednoznačně zvítězil. Martine, velká gratulace a smekám.

Danek Šverdík se dokázal zlepšovat závod od závodu a sbírá důležité zkušenosti. Zatím to stačilo na 14.-18. místo v závodech, stále se zlepšuje.

Miroslav Svatek – scratch

V kadetech jsme měli Míru Svatka, který čtrnáct dní před závody utrpěl bolestivé zranění kolene, a byl tak vyřazen z poslední části přípravy. Vynechal proto jak sprint, tak i první pevný start na 500 m. Míra si koleno pravidelně a poctivě mazal i lejzroval, bral předepsané léky. Proto se na první stihačce na 2 km teprve rozhodovalo, zda jeho koleno ten nápor vydrží. Jen dvacáté místo by se zdálo jako zklamání a Míra to také tak bral. Pro mě, jako trenéra, bylo nejdůležitější, že koleno vydrželo a Míra mohl nastoupit na další závody.

Míra Svatek – bodovačka

Předpokládané zlepšování se dostavilo, dvanácté a třinácté místo scratch a bodovačka, když dokázal bodovat a k umístění v první desítce mu, kromě štěstí, samozřejmě chyběla doba, kterou musel v tréninku vynechat. Byl u všeho důležitého, v samotném závodě se pohyboval velice slušně, i když mě to stálo opět hodně nervů. V závodě družstev s týmem Plzně byli bohužel až šestí, když právě Míra byl nejlepším členem týmu. Pro další MČR na silnici vypadá, že by mohl být Míra i s tímto výpadkem slušně připravený.

Petr Fiala – stíhačka

V juniorech nastoupil Petr Fiala, po přípravě zejména na závod družstev na silnici a etapový závod juniorů v Lanškrouně. Proti ostatním soupeřům, kteří absolvovali několik soustředění na dráze v přípravě na ME, včetně pěti účastníků evropského mistrovství, byl Petr na dráze dvakrát. Přesto byl ve všech závodech v první desítce. Těsně devátý na 1 km, desátý na 3 km, když mu za jízdy spadla sedlovka o několik cm, kdy měl půjčenou kozu (škoda, v obou závodech nebyl daleko od medaile). Super závody potom zajel v závodě scratch – vynikající páté místo, v bodovačce osmé místo, kde výrazně pomohl týmovému kolegovi k titulu mistra ČR, byl stále v popředí závodu. Právě kolektivní výkon v závodě družstev ve stihačce na 4 km byl potřebný v nejtěžším závodě, kde se jede rychlostí nad 60 km/h. Tento závod přinesl Petrovi dráhový titul mistra ČR (s Ponikelským, Lichnovským a Malcem), když dokázali porazit ve finále silnou Duklu Praha. Můžeme jen litovat, že nemáme možnost trénovat na dráze pravidelně.

Petr Fiala, mistr ČR, stíhačka družstev

Čtyři tituly, dvě druhá místa a dalších pět umístění do desátého místa je z mého pohledu v porovnání s ostatními kraji vynikající výsledek. Všem patří poděkování za vynikající reprezentaci.

Martin je velký talent a perspektivní závodník, který na sobě musí hodně pracovat, aby to mohl dotáhnout k výsledkům, které obdivujeme u Cava nebo Sagana.

Foto: SKC Prostějov


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>