Místní na Králi Šumavy

Král Šumavy 2005; www.mtbs.czFotku jednoho reprezentanta týmu Team Bike Březová najdete v článku Author Král Šumavy 2005 na mtbs.cz.

Kdo dál z okolí se s velmi náročnou tratí potýkal? Dlouho trať si dali například Jan Mádl (28.), Petr Korelus (41.), Tomáš Báča z KV (49.), Antonín Veleška z Kynšperku (59.) anebo Marek Radny (76.). Předminulý rok jsem si dal osobně kratší trať. Obsahuej několik hodně dlouhých výjezdů a náročných, nepříjemných sjezdů. Absolvovat dlohou trať vyžaduje pevnou vůli. Známý je brod. Mě moc nepotěšil – vkomplet mokrých věcech jsem se pka málem roztřásl a pořádně ztuhnul.

Kratší trať vyhráli dva mladíci, Michal Talavašek a Honza Škarnitzl. Na 22. míste dojel Jirka Podhajský, 92. byl Láďa Kašpar.

V sobotu se jede Medica maraton. Ještě nedávno byla na oficiálním webu uvedena trať, která také mezi cyklisty koluje – nikoliv přes Tatrovice a Plazivec, ale přes Novou Roli a Nové Hamry. Nyní je však na webu nemkv.cz/maraton uvedena tato trať (100km):

Karlovy Vary, Jenišov, Chodov, Tatrovice, Nejdek, Plazivec, Pernink, Horní Blatná, Blatenský vrch „smrti v tvář“, Rýžovny, Abertamy, Pernink, Merklín, Hroznětín, „Velas“, Sadov, Bor, Pulovice, Šemnice, Andělská Hora, „golfové hřiště“, Olšová Vrata, Kolová, Háje, Březová, „přehrada“, Doubí, cíl.

Člověk teď neví, čemu věřit. Mimochodem, máte nějaké favority na vítěze kratší a delší trati?

Druhý den se pak pokračuje XC závodem O Špitálskou korunu. Propozice jsou tady.


4 thoughts on “Místní na Králi Šumavy”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>