Nejtěžší Bahno je za námi

Viktor a Josef Rybáčkovi, Martin Moc
Jan Edelmann

Podle hlášek mladých závodníků na Facebooku byl třetí závod série velice obtížný. Odpovídají tomu i velké rozestupy v cíli napříč všemi kategoriemi. Závod se dle kategorie jel na 12 či 16 km (kromě nejmladších kategorií). Trať mistrovství ČR v cross-country zřejmě přilákala juniory, kterých se na startu sešlo deset, zatímco v předchozích závodech maximálně dva! Vyhrál Jiří Bartizal z Kolína, Petr Ježek z Hnízdil Teamu skončil třetí. V kategorii juniorek potřetí za sebou obsadila druhé místo Lenka Látová z AC Start Karlovy Vary. Smutná písmenka DNF nalezneme kromě juniora Roberta Vokáče i u Pavla Kodla z kategorie mužů. Oba tito jezdci družstva Team Bike Březová závod nedokončili. Mužskou kategorii vyhrál potřetí za sebou bezkonkurenční Petr Götz. Plzeňsští obsadili i další místa. Martin Jiskra (X-team BaNo) skončil čtvrtý. Premiéru na Bahně (bohužel bez bahna) si odbyli chebští jezdci Viktor Rybáček, který osedlal naleštěný rám Orbea, Martin Moc a Milan Šplíchal. Devátý skončil harcovník Franta Klingora ml.

Start (vepředu trio Velíček, Bubílek, Kodl)

Kategorie elite byla obohacena o znalce zdejších tratí Michala Velíška, který skončil třetí. Druhý přijel Vojta Marvan a první Michal Bubílek z Bikeranche. Lépe než bratr, totiž vítězně, si v kategorii vedla Hanka Ježková (Hnízdil Team). V nabité kategorii mužů ve věku 30-39 let nenašel přemožitele skutečný matador XC Bahno, Jan Edelmann na celoodpruženém Treku. Honza Kraclík z Chebu skončil šestý, Sokolovák Michal Kyjovský devátý a Jiří Selber z Chebu získal poslední bodované místo. O kategorii výše dominoval Miroslav Kobes z Kolína a hned po něm Jiří Bartoš (Team Bike Březová). Víťu Hanuše z padesátníků nemusím zmiňovat.

Podívejte se i na dvě videa od Hummela (mobil).


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>