Otevřen Junior bike park v Chrástu u Plzně

Až na druhý pokus se podařilo otevřít pro veřejnost Junior bike park v Chrástu u Plzně. Původní termín byl stanoven na 18. 9., ale počasí nám nepřálo, už od rána vytrvale pršelo. Proto byla celá slavnost přeložena na neděli 2. října 2011. A vyplatilo se, jasná obloha, bezvětří a teplota dosahující 25 stupňů přilákaly na tři desítky dětských závodníků. Po hodinovém tréninku na dřevěných chodnících, následovalo úderem čtrnácté hodiny a za účasti starosty obce Chrást p. Bohuslava slavnostní přestřižení pásky a přípitek šampaňským.

A poté již na závodníky čekal okruh o délce 400 metrů. Úvodní část vedla po 80 m dlouhé soustavě dřevěných chodníků a překážek, zpestřených přejezdem klád či houpačky. Dále na závodníky čekal 2x výjezd a sjezd přes hliněný val, slalom mezi kužely, průjezd pískoviště, přejezd 2 m dlouhé a 25 cm široké kladiny, přejezd druhého valu a v cílové rovince ještě trojice překážek z dřevěných palet. V cíli pak byla pro každého účastníka připravena sladká odměna.

V kategorii dětí ročník 2005 a mladší zvítězila Tereza Maurová z Dýšiny a Vojtěch Tolar z Plzně, žákyně 2003-4 vyhrála Markéta Šímová z Chrástu, v kat.žáci 2003-4 byl nejrychlejší Tomáš Beran (CK Sport Beran Chrást) a kat. žáci 2001-2 opanoval Matěj Maur (Dýšina). Pro vítěze byl připraven šampus a originální diplom.

Poděkování za pomoc při stavbě a údržbě Junior bike parku patří členům CK Sport Beran Chrást, Obecnímu úřadu Chrást a sponzorům.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>