Pohár Koruna Pralines si odvezl Radek Fišer

Oldřich Dvořák vyvolává jezdce na stupně vítězů
Oldřich Dvořák vyvolává jezdce na stupně vítězů

Pěkné počasí a start posunutý oproti minulým ročníkům až na hodinu po poledni se podepsaly pod pěknou účastí na 11. ročníku cyklistického závodu CUBE – Pohár Koruna pralines (výsledky, fotky). Vydařený byl po všech stránkách.

Na start horské časovky z Dubiny na Andělskou Horu se v pondělí postupně postavilo 71 závodníků, o sedm více než při jubilejním 10. ročníku před rokem. Při neúčasti sedminásobného vítěze Ladislava Fabišovského, který ve stejném termínu jel v dresu pražské Sparty časovku v Březnici, bylo otázkou dne, kdo převezme jeho žezlo. Z vítězství se nakonec radoval Radovan Fišer, který v dresu Team Bike Březová zvládl sedmikilometrovou trať s převýšením 350 metrů za 16:08 minut.

Vítězná juniorka Kateřina Resová
Vítězná juniorka Kateřina Resová

Druhé místo v absolutním pořadí obsadil 44letý sokolovský veterán Tomáš Viktorin, který v čase 16:31 vyhrál kategorii mužů nad 40 a jaksi mimochodem přitom překonal svůj vlastní traťový rekord z roku 2005 o rovných 40 vteřin.

Další traťový rekord vytvořila na Andělce 12letá Aneta Klauková, která v čase 23:50 vyhrála kategorii mladších žaček a překonala tak traťový rekord Ireny Klingorové z roku 2006 o 6:18 minuty.

Výsledky podle kategorií, muži do 39 let: 1. Radovan Fišer (TB Březová) 16:08, 2. Vojta Marvan (Hnízdil Team) 16:51, 3. Ondra Stránský (Team CUBE) 17:08, 4. Tomáš Linhart (Hnízdil Team) 17:21, 5. Martin Imrich (TB Březová) 17:54, 6. Jiří Folvarčík (Plamen Chodov) 18:06; muži 40-49 let: 1. Tomáš Viktorin (SKP Sokolov) 16:31 (TR), 2. Petr Ontko (TB Březová) 18:04, 3. Pavel Santo (X-team BaNo) 18:12; muži nad 50 let: 1. Michal Landiga 19:12, 2. Zdeněk Lidický (oba Slavia K. Vary) 19:41, 3. Vít Hanuš (Hnízdil Team) 20:08; ženy: 1. Renata Grossová (Chodov) 21:52, 2. Irena Klingorová (Profi sport Cheb) 22:42, 3. Helena Vrbická (Triatlet) 24:01; junioři: 1. Dan Aichingr (Hnízdil Team) 16:48, 2. Pavel Kodl (TB Březová) 17:37, 3. Václav Waloschek (Sokolov) 20:17; juniorky: 1. Kateřina Resová (Hnízdil Team) 23:30; kadeti: 1. Václav Viktorin (TB Březová) 17:16, 2. Jiří Čechman (Cykloteam Ostrov) 17:33, 3. David Leinweber (Profi sport Cheb) 21:08; starší žáci: 1. Martin Kubík (Plamen Chodov) 19:34, 2. Jakub Ficenec (Slavia K. Vary) 22:02, 3. Milan Gubala (Ašští bajkeři) 22:30; mladší žáci: 1. Martin Čechman (Cykloteam Ostrov) 22:58, 2. Vojta Klauko (Cykloteam Ostrov) 27:50, 3. Daniel Šverdlík (Profi sport Cheb) 31:04; mladší žákyně: 1. Aneta Klauková (Cykloteam Ostrov) 23:50, 2. Terezie Kytková (Ašští bajkeři) 32:56, 3. Andrea Tyrpeklová (Profi sport Cheb) 36:12; nejmladší žactvo: 1. David Zadák (Cykloteam Ostrov) 23:29, 2. Karel Tyrpekl (Profi sport Cheb) 27:53 – 1. Karolína Poláková (Karlovy Vary) 37:32 min.

Zdeněk Kubík
Zdeněk Kubík
Václav Waloschek
Václav Waloschek
Roman Brada
Roman Brada
Ostrovská oranžáda
Ostrovská oranžáda
Petr Dlouhý a Jan Šíma
Petr Dlouhý a Jan Šíma
Posezení
Posezení
Tabulka: srovnání časů v roce 2008 a 2009 pro prvních 23 závodníků
Č. 2008 2009
1 Fabišovský Ladislav 14:59 Radovan Fišer 16:08
2 Marvan Vojta 16:33 Tomáš Viktorin 16:31
3 Stránský Ondřej 16:38 Dan Aichingr 16:48
4 Viktorin Tomáš 16:43 Vojta Marvan 16:51
5 Rajšl Miroslav 16:55 Ondra Stránský 17:08
6 Ježek Petr 17:09 Viktorin Václav 17:16
7 Aichingr Dan 17:40 Tomáš Linhart 17:21
8 Mašek David 17:40 Jiří Čechman ml. 17:33
9 Juránek Jiří 17:41 Pavel Kodl 17:37
10 Čechman Jiří 17:47 Martin Imrich 17:54
11 Folvarčík Jiří 17:56 Petr Ontko 18:04
12 Čapek František 18:02 Jiří Folvarčík 18:06
13 Hanuš Vít 18:11 Pavel Santo 18:12
14 Anderle Josef 18:16 Jan Šíma 18:13
15 Tokár Jiří 18:20 Martin Suchopár 18:50
16 Viktorin Václav 18:35 Michal Stránský 18:54
17 Linhart Tomáš 18:39 Roman Brada 19:06
18 Brill Miroslav 18:41 Michal Landiga 19:12
19 Štencl Miroslav 18:52 Jiří Čechman 19:19
20 Fabišovský Ladislav 19:11 Martin Kubík 19:34
21 Moucha Martin 19:25 Zdeněk Lidický 19:41
22 Landiga Michal 19:34 Vít Hanuš 20:08
23 Klingora František 19:38 Václav Waloschek 20:17

Tabulka: Radek Fišer


5 thoughts on “Pohár Koruna Pralines si odvezl Radek Fišer”

  • Dawe napsal/a:

    ja to nechapu :-( kdyz jel Viki loni 16:43 tak uz ten rekord taky prekonal ne?

  • Linhart Tom napsal/a:

    Jj,je to chybka,brali to asi z nej časů co je v propozicích,kde je pořád starý rekord uickeye 17:11,a pořád i starý,neopravený rekord mužů veteránů nad 50let se tam nachází,bo v loni byl překonán na 18:11 Víťou Hanušem.Stejně tak chybí v letošní tabulce (viz výše)Míra Štencl s časem 18:41…Nezlobte se,ale musel jsem na tyto chyby upozornit ;)

  • Olda Dvořák napsal/a:

    Kluci díky za upozornění na ty staré rekordy . Víťu Hanuše už jsem doplnil a letošní samozřejmě taky. A Míru Štencla tam asi zapoměl ve fofru Fiši napsat, ve výsledcích je správně tedy 18:41. Olda D.

  • Linhart Tom napsal/a:

    Není za co ;-) Koukal jsem a v tabulce chybí více jmen,ale je to stejně jen orientační,nic nevezme na tom,že to je skvělý závod ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>