Pohár KVSC 2009 je v cíli

Jiří Bartoš na Zelené hoře
Jiří Bartoš na Zelené hoře

Všechny závody zařazené do Poháru Karlovarského svazu cyklistiky 2009 již proběhly a ke stažení jsou připraveny celkové výsledky (XLS). Po několika problémech lza Pohár KVSC 2009 považovat za úspěšný. Bylo vyzkoušeno několik novinek. Některé se osvědčily a jiné po letošní zkušenosti budou vypuštěny. Pár věcí se povedlo a někde to stále ještě není ono.

Byla nalezena chyba v rozpisu soutěží (PDF), kdy hned v prvním odstavci je uvedeno něco, co je dále pak otočeno. Proto budou vyhodnoceni všichni závodníci (i bez členských průkazů či licencí). Navíc se musel snížit počet započítávaných závodů na 5 a také minimální počet dokončených závodů byl snížen na dva.

Šmoulové z Březové na Říjnovém biku
Šmoulové z Březové na Říjnovém biku

Po sportovní stránce však byl pohár aspoň na těch nejvyšších příčkách napínavý. V kategorii veteráni 1 o vítězi rozhodl při stejném bodovém zisku a stejném počtu vítězství výsledek na Mistrovství Karlovarského kraje. V juniorech, kadetech, mužích, V2 i V3 se pořadí urovnalo až po posledním závodě. V ženách jsou dvě druhá místa. Bohužel kategorie veteránek a juniorek nemůže být vyhodnocena.

Zadní kolo Jana Francka si s kořeny na Říjnovém biku příliš nerozumělo...
Zadní kolo Jana Francka si s kořeny na Říjnovém biku příliš nerozumělo...

Více informací a také připravované překvapení se dozvíte při samotném vyhodnocení, které proběhne pravděpodobně v chodovském hotelu Nautilus na přelomu října a listopadu. V nejbližších dnech bude jasno a zde budete informováni.

VV KVSC žádá všechny o návrhy jednotlivců na ceny FAIR PLAY a ANTIFAIR PLAY. Dále se prosím pokuste zamyslet (a dejte návrh) nad závodníkem KK kraje, který bez ohledu na kategorii udělal během roku 2009 největší výkonnostní pokrok.

Reklamace a dotazy týkající se celkového pořadí směřujte na e-mail hummel zavináč seznam.cz (Jan Vokáč).

Foto: Karel a Iva Rousovi


2 thoughts on “Pohár KVSC 2009 je v cíli”

 • hummel napsal/a:

  Rozhodnuto, vyhodnocení proběhne v hotelu Nautilus 14.11.2009 od 15,30 hodin

 • Michal Ficenec napsal/a:

  Můj včerejší příspěvek se tady nějak neujal, takže to zkusím znovu:
  1) nešlo by vyhlášení šoupnout aspoň na 16.hod? – v Ostrově je ve stejný den běžecký krosový závod a nějaký ten biker se ho určitě zúčastní, tak aby nebyly problémy se stíháním…
  2) Přimlouval bych se za vypuštění ceny „ANTIFAIR PLAY“ – letošní ročník poháru považuju za velmi zdařilý, tak proč si ho kazit zdůrazňováním průšvihů – ty myslím zvládáme proprat z očí do očí nebo tady na netu… Spíš bych byl pro hlasování o nejpovedenějších závodech seriálu (např. aby každý hlasující obodoval podle něj 3 nejlepší závody – 3/2/1 bod, hlasovali by neanonymně pouze závodníci, kteří se zúčastnili aspoň 1 závodu).
  3) Děkuji všem pořadatelům a samozřejmě i VV KVSC, který to vše kočíroval a nakoneci ukočíroval, za zdárný průběh letošního ročníku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>