Praha – Karlovy Vary – Praha již 17. září!

Závod má za sebou rovných šedesát ročníků, poslední z roku 1989. Leots se jeho pořadatelství ujal Sportovní klub Neumětel v čele s Markem Kocábem. Propozice závodu, plány průjezdu dvou měst a letecký průlet nad tratí, to vše je k dispozici na webu pořadatele – cyklovary.cz. 61. ročník se pojedev neděli 17. září a vypsán je pouze pro kategorie Elite a U23.

21. srpna 1921 odstartoval na Letné první ročník silničního závodu Praha – Karlovy Vary – Praha. Vítězem se stal závodník pražské Sparty Procházka, který 262 kilometrů zvládl průměrnou rychlostí 24,98 km/hod. Písmem nejzlatějším je v historii legendárního českého závodu zapsán Jan Veselý, který závod vyhrál osmkrát, z toho šestkrát v řadě za sebou, a pětkrát vytvořil rekord trati. Na listině vítězů jsou na věky věků zapsáni i Karlovaráci Theodor Černý a bratři Antonín a Zdeněk Bartoníčkové.

Podobně jako v minulosti, i letos přilákal tento cyklomaraton celou plejádu předních jezdců. Hvězdou číslo jedna bude Ján Svoradu, pro kterého to má být poslední silniční závod v kariéře. Na startovní listině, která už dnes čítá sedm desítek jmen, najdeme ale i kompletní tým PSK Whirlpool v čele s mistrem republiky Standou Kozubkem, účastníkem Tour de France 03 René Andrlem a Petrem Benčíkem a další špičky české silniční cyklistiky.

Slavnostní start bude na Letenské pláni před stadionem Sparty v 8:00, peloton pak pojede za zaváděcími vozy až na karlovarskou výpadovku, kde bude u autosalonu Klokočka ostrý start. Závod je veden s maximální snahou zachovat historický ráz trati převážně po staré silnici se třemi prémiemi, na km 93 v Bošově, na km 130 na Hůrkách a na km 199 v Krušovicích.

Do Karlových Varů přijede peloton po nové Pražské a Mattoniho nábřeží kolem poledne, pokud se pojede průměr 35 km/hod. Měl by být na kruhovém objezdu u solivárny ve 12.11 hod. Pokračovat bude ulicemi Bezručovou, Na Vyhlídce a Pražskou a město opustí na Hůrkách.

Jan Veselý

Na obrázku je Jan Veselý.

Texty převzaty z oficiálního webu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>