SRAM a neutrální závodní podpora na silnici je tu

brzdaSram se po agresivním nástupu do segmentu horských kol vydal i na silnici. Minulý rok se stal v prestižním Světovém poháru MTB rovnocenným konkurentem Shimana a na světových výstavách se zdá, že na většině vystavenýcjh kol jsou právě komponenty Sram. Do rodiny společnosti Sram patří dále produkty RockShox (odpružení), Truvativ (doplňky jako kliky, řidítka atp.) a Avid (brzdy). Co tedy říká tisková zpráva od Sramu?

Společnost Sram představila dvě silniční sady komponentů a brzy ohlásí sponzorství dvou silničních profesionálních týmů. Sram v roce 2006 spustí program neutrální závodní podpory (Neutral Race Support – NRS). Na tratích celkem 80 závodů by se mělo pohybovat pět vozů Volvo XC70 poskytujících mechanickou podporu všem závodníkům.

Šéf marketingu David Zimberoff k tomu řekl, že „jde čistě o prohlubování našeho odhodlání působit v silničním segmentu“. Programový manažer Butch Balzano odhaduje, že v autě najezdí 400 tisíc kilometrů a využije 15 mechaniků.

SRAM NRS program proběhne na závodech jako the Sea Otter Classic, Pan Mass Challenge, International Cycling Classic a Fitchburg Longsjo Classic. „Rádi makáme na jakémkoliv silničním závodě. Jde o podporu závodníků,“ řekl Balzano.

Dalšími sponzory tohoto programu jsou Volvo, Colnago (rámy), Thule (nosiče) a Michelin. Podpůrný program Sramu není prvním svého druhu. Ředitel prodejů Mavicu Chris Zigmont, jehož žluté Renaulty jsou mezi závodníky proslavené, řekl: „program Sramu je stejného typu jako ten náš a my se těšíme na další pomoc při pomáhání cyklistice na velkých akcích.“

Poznámka: hlavní oblastí působení NRS budou zřejmě USA.

Velký obrázek komponentů po klepnutí na odkaz –

zdroj: bikemag.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>