Triatlonoví mistr a mistryně korunováni v Karlových Varech

Netradičně v podvečerních hodinách se uskutečnilo Mistrovství České republiky Age Groups a WITTE Automotive závod štafet v triatlonu tuto sobotu v Karlových Varech. 600 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a 5 kilometrů běhu v areálu Rolava a v atraktivním lázeňském centru Karlových Varů určily nové krále a královnu českého triatlonu. Přesvědčivě se jimi stali Vojtěch Dědek a Lenka Fanturová. Na start se postavilo celkem osm desítek závodníků a závodnic ve čtyřech věkových kategoriích a open kategorii juniorů. Závodem pro příchozí o stejných objemech byl WITTE Automotive Relay Race, do kterého se přihlásilo deset štafet.

Triatleti na kolonádě (nedělní Evropský pohár), foto Karel Rous

Novopečený mistr České republiky je z Varů doslova a do písmene. Vojtěch Dědek, rodák z lázeňské metropole, plaval mezi nejlepší trojicí, na kole získal rozhodující náskok, který ve dvou běžeckých okruzích udržel až do cílové rovinky. Rozdíl mezi ním a druhým Davidem Kuchaříkem činil jednu minutu třicet sekund. Kuchařík nejrychlejším během z celého startovního pole přeskočil třetího Petra Šlajse.

Pátá po plavání vyrážela Lenka Fanturová do cyklistické části, která jí dokonale vyšla a ujela také silným plavkyním Michale Lukešové a Lucii Hájkové. Do cíle si pro zlato doběhla s téměř dvouminutovým náskokem. Jiný rychlostní stupeň zapnula při běhu v konečném pořadí druhá Zuzana Vlčková a svým výkonem přeskočila Michalu Lukešovou.

Slavnostní ceremoniál byl připraven také pro vítěze krajského přeboru Karlovarského kraje v triatlonu od juniorů po věkovou kategorii 50+.

Výsledky MČR Age Groups – absolutní pořadí

Kompletně na www.championchip.cz

Muži
1. Vojtěch Dědek
2. David Kuchařík
3. Petr Šlajs

Ženy
1. Lenka Fanturová
2. Zuzana Vlčková
3. Michala Lukešová

WITTE Automotive Relay Race (štafeta)
1. Team Cube
2. Elite team 2010
3. WITTE Bike Team I

Tisková zpráva CityTriathlonu

Regionálním borcům (zejm. Michal Landiga, Martina Kabilová) se budeme věnovat ve zvláštním článku.


One thought on “Triatlonoví mistr a mistryně korunováni v Karlových Varech”

  • Maladka napsal/a:

    Tak kolik nakonec bylo to plavání? :) V propozicích je 500m, ve výsledcích 750m a tady 600m.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>