UCI vs Giro, Tour a Vuelta

Logo ProtourNedávno proběhla tiskem zpráva, že organizátoři tří velkých tour (Tour, Giro, Vuelta) a dalších, které spadají pod jejich křídla, tyto závody vyškrtly z kalendáře ProTour 2006. Ony ostatní závody jsou Paris-Nice, Tirreno-Adriatico, Milan-San Remo, Paris-Roubaix, Fleche Wallonne, Liége-Bastogne-Liége, Paris-Tours a Tour de Lombardy.

UCI se rozhodla přitvrdit svůj postoj. Nový prezident UCI, Pat McQuaid, řekl, že dokud organizátoři nepřistoupí k nějakému kompromisu, žádný postup ze strany UCI nemohou čekat.

Organizátoři odloučených závodů si stojí za svým a organizují svou „Grand Tour Trophy“. Podobný systém existoval v osmdesátých letech. Organizátorům vadí, že UCI nechce změnit systém proTour, který jim vadí.

Účast na jejích závodech jde automaticky pro týmy z ProTour a dále jsou k dispozici 2 divoké karty, které udělují organizátoři závodu. V roce 2007 má přijít nový žebříček, podle kterého automaticky startovní povolení dostane prvních 14 týmů a dalších divokou kartu.

GT Trophy bude mít celkové prize-money 2 miliony Euro, které budou rozděleny mezi sedm nejlepších týmů. Za účelem nalákání týmů do třech hlavních Tour dostane každý tým, který se zúčastní všech tří závodů, 100 tisíc Euro jako bonus. Podle Cyclingpostdostane nejlepší jezdec těchto tří závodů nejméně 600 tisíc Euro.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>