Virenque: za posledních 50 let největší dopingový filuta

Armstrong a VirenqueText v titulku článku nedávno pronesl Lance Armstrong v rozhovoru s belgickým deníkem Het Nieuwsblad (viz článek). Pokračuje tak válka mezi Armstrongem a jeho nepřáteli, kteří jej obviňují z dopingu. Sedminásobného vítěz Tour de France si myslí, že organizátoři TdF a zejména její ředitel Jean-Marie Leblanc mu vítězství nepřejí kvůli tomu, že sedm let řádění Texasana ve Francii je prostě moc.

Armstrong považuje obvinění z dopingu za komplot vedený Leblancem a sportovním deníkem L`Equipe.

O Richardu Virenqueovi se Armstrong zmínil v tom smyslu, že je to největší šejdíř (či kujón, poberta) v dopingu za posledních 50 let, ale jeho pověst a chování showmana mui zajišťují klid s žádné problémy s obviněními. Dle svých slov je on jeho opakem, protože nikdy na žádnou hru s médii nepřistoupil a dle toho také vypadá to, jak se k němu média chovají.

Další aféra: Armstrong k soudu?

3. března 2006 by se u soudu blízko Říma měli sejít přinejmenším právníci dvou cyklistických hvězd, Lance Armstronga a Filippa Simeoniho. Podle Eurosportu o tom rozhodl předběžný soudce Nicola Insiti na popud Simeoniho, jehož Armstrog označil za lháře v rozhovoru s deníkem Le Monde v roce 2003.

Simeoni totiž během soudního řízení v roce 2002 s Armstrongovým bývalým trenérem Michelem Ferrarim řekl, že Ferrari dal Armstrongovi doping.

Ferrari byl uznán vinným za sportovní podvody a nelegální vykonávání funkce lékárníka. Proti verdiktu se 1. října 2004 odvolal.

Armstrongův právník Enrico Nan řekl, že bude ostře protesotvat proti soudnímu řízení konanému v Itálii. Armstrong se ho sice nemusí účastnit, ale hrozí mu v Itálii 1 až 6 let vězení

Tito dva cyklisté se střetli v posledních letech již několikrát, včetně potyček přímo n asvých strojích.


4 thoughts on “Virenque: za posledních 50 let největší dopingový filuta”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>