Výsledky Kynžvartského podzimu 2012

Výsledky Kynžvartský podzim 2012. S náskokem více než minuty celkově vyhrál Josef Blažek, který se zbytku startovního pole vzdálil již na cestě do Úbočí a svůj náskok zvyšoval, i přes slabší chvilku ve stoupání z Úbočí, kde se mu přiblížili Radovan Fišer (2.) a Jiří Svoboda (3.). Co se druhé a třetí pozice týče, Jirka stahoval na asfaltu, ale ztrácel v lese, kde Radek nejspíš využil terénní prostupnosti vypůjčeného celoodpruženého kola. A z kopce se už pořadí neměnilo.

Kynžvartský podzim 2012

Po Chodovském maratonu potvrdil i dnes podzimní fazónu Jan Šíma, když ve sjezdu uhájil bramborovou pozici před Petrem Šulcem a Tomášem Eberlem (o Tomášově nedávném úspěchu na xteře později v jiném článku). Na 7. místě přijel Jiří Podhajský, který se na podzim také dobře vyzbrojil, a na 8. místě kadet Přemysl Novák. A desítku uzavřeli hoši z Nevixu Petr Kopecký a Pavel Neprášek ml. Závodníky na trati doprovázely dvě motorky, takže nebylo kde bloudit. Značení i tak dostatečné. Co se absolutního pořadí žen týče, tak to máme 1. Kateřina Lacinová, 2. Mirka Špalková, 3. Milada Štecherová (po kategoriích – viz výsledky)

Původně jsem myslel, že do Úbočí se jede po vrstevnici, ale ouha, než se dostanete na rychlou cestu do Úbočí, musíte zdolat náročné terénní vlny. Z Úbočí je třeba se vyšplhat pod nejvyšší bod Slavkovského lesa Lesný, a to se neobejde bez pár kapek potu. Odměnou je sjezd kolem zříceniny Kynžvartského hradu a hřbitova do cíle u restaurace U Bučků.

Na vyhlašování se čekalo předlouho, ve stále větší zimě, ale stálo to za to. Hezké ceny nám připomněly prohibici:

A tady ještě snímek prasklé vidlice na kole autora článku. Vidle rupla v klidu na rovině nad zříceninou cca ve 12:07 při cestě na start (13:00). Před skrečováním závodu jej zachránil pouze rychlý příjezd rodinného servisního vozidla s tátovým kolem :-).

Fotky ze závodu budou ve fotogalerii Josefa Práška.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>