Zamotaný Antal Bike 2006

V sobotu 9. září se v Aši uskutečnil závod horských kol Antal Bike. Jakožto nováčka mne překvapil dokonalou tratí a stejně jako všechny ostatní přinejmenším zdržel v odjezdu domů díky bloudění závodníků na trati. A jelikož je závod součástí Chebského poháru, bylo zajímavé sledovat, jak se pořadatelé rozhodnou – započítat výsledky, nebo nezapočítat? Rád bych celou situaci popsal ze svého pohledu.

Měl jsem tu čest jet ve vedoucí skupince s Lubošem Oubrechtem, Mírou Brillem a Jirkou Podhajským. Již na první odbočce o 90 stupňů doleva bychom museli zastavit, kdybychom nebyli znali trať dopředu (bohuže jen na toto místo, dál jet už před závodem nebyl čas). Mlíko bylo totiž pověšené až několik metrů vlevo.

Přesně jak říkal pan startující, tento závod je návratem do pravěku MTB. To lze chápat několika způsoby:

  1. V pravěku lidé neznali pořádné značení trati.
  2. Pan startující se spletl. Je to návrat ke kořenům MTB, protože kořenů bylo na cestách jako hub po dešti.
  3. Jezdilo se jen v lese, a ne po asfaltu.

Jeli jsme dál a postakli několik míst, kde jsme museli skoro zastavit a koukat, kudy dál. Na jedné rychlé cestě jel první Luboš, přehlédl odbočku doleva a protrhl mlíko, ležící před ním na cestě. My ostatní jsme odbočili dobře a jeli doleva, Luboš za námi. Odbočka tedy byla málo zřetelná. Toto je můj všeobený argument, na který odpůrce může říci, že závod v lese není jen o síle v nohou, ale také o koukání. Na to bych odpověděl, že to ovšem vybočuje ze standardu, protože je obvyklé, že závodníci závodí, a ne koukají po lesích, kde je schovaná značka.

Protrhlým mlíkem posléze projelo mnoho závodníků jedoucích za námi. Nevšimli si ostatních několika značek, které tam byly. Vedoucí skupinku pak překvapil jezdec jedoucí proti ní a pak veteráni, kteří se jakoby zázrakem octli před ní. Bohužel zabloudili.

V cíli nastal problém s tím, jak určit pořadí. Na prních třech místech nebyl problém, protože jezdci o sobě věděli a před organizátory se na pořadí shodli. S dalšími místy však byl problém, protože někdo zabloudil, někdo ne. Proto je problematické určit pořadí, a přidělit body do Chebského poháru.

Brzy napíši článek o tom, jaký byl samotný závod!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>