Závodní víkend zahájil Český pohár XCO

Tento víkend zahájil prvním závodem nejvyšší soutěž horských kol Český pohár XC MTB v Teplicích. Za krásného slunečného počasí se vydalo na trať početné pole závodníků z celé republiky v jedenácti kategoriích od mládeže až po elitu mužů.

Nejlépe si z našich závodníků vedl kadet Jiří svoboda z Aše, který bohužel musel pro defekt odstoupit ze třetího místa. Také v kategorii juniorů bylo třetí místo v průběžném pořadí celkovému výsledku nepřející. Naštěstí to bylo již jen několik set metrů před cílem, kdy dojížděl Vojtěch Nipl na prázdném zadním kole a byl dalším závodníkem předjet několik metrů před cílem.

Pořadí závodníků SCM Cheb – žákyně Klauková Aneta Cykloteam Ostrov 11. místo, kadeti Ondřej Sýkora PROFI SPORT GHOST TEAM Cheb 9., Jakub Johánek 15. Chodov, Petr Fiala 18. Cheb a Jakub Ficenec 21 K. Vary.
junioři Pavel Kuzma 16. (Ašští bajkeři).

Společný start kategorií od kadetů po dospělé (obě fotky od Miloslava Šverdíka)

V neděli byl také odstartován pohár Karlovarského svazu cyklistiky závodem horských kol Kozí vrchy (výsledky; fotky: první, druhá a třetí galerie). V mládežnických kategoriích se prosazovali zejména závodníci tří týmů Cykloteam Ostrov, Ašští bajkeři a PROFI SPORT GHOST TEAM Cheb. Celkovým vítězem společného závodu od juniorů až po všechny kategorie dospělých byl junior Václav Viktorin z TEAM BIKE Březová, v kadetech zvítězil Jiří Svoboda z Aše jezdící za Vimperk.

Více než 70 závodníků se vydalo na náročný výjezd prvního závodu Poháru KVSC na Kozí vrchy - cca 7 km náročné stoupání

V sobotu 24. 4 pokračuje již druhý závod Poháru KVSC závodem V Aši – Ašský bláteník. Kompletní výsledky na stránkách mtbs.cz z ČP a na stránkách bikeri.cz z regionální cyklistiky, vždy až je dodá pořadatel.


One thought on “Závodní víkend zahájil Český pohár XCO”

  • M.Ficenec napsal/a:

    Ještě bych doplnil teplické výsledky o Martina Kubíka (28.v kadetech) a Pavla Kodla (20.v OPEN).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>