Změny v kalendáři Poháru KVSC 2011

Oproti původnímu rozpisu Poháru KVSC 2011 nastaly změny. Z Poháru byl vyřazen poslední závod (přesněji dva, pro děti a pro dospělé). Proto si, cyklisté, přepočítejte své výpočty a strategie pro celkové umístění.

Závody na Zelené hoře se nekonají 24. a 25. 9. 2011, ale 17. a 18. 9. 2011. V neděli 18. 9. se však koná i Chodovský maraton. Všechny tyto závody patří do Poháru. Máme zde tedy termínovou kolizi. Připomínám, že oba závody se měly původně jet v jiných termínech! Dle mých informací se v Chebu mělo jet 24. a 25. září a v Chodově 11. září. Skutečnost je jiná… To je však problém, protože posunování termínů dělá nepořádek ve schváleném kalandáři Poháru, vytváří kolize s jinými závody a ohrožuje schválené finanční dotace od měst. A jak teď rozhodnout… záleží na více věcech. Svaz asi vybral menší zlo.

Pozor, pozor!

Karlovarský svaz cyklistiky informuje cyklisty, že do Poháru započítány nebudou závody Děti na kole a Na Zelenou horu. Posledním pohárovým závodem tedy bude Chodovský maraton dne 18. 9. 2011.

Závody Poháru Karlovarského svazu cyklistiky 2011. Pravidla poháru.
Č.DatumZávodPopis
1.23. 4.Ašský bláteníkXC
2.24. 4.Kozí vrchyčasovka do vrchu
3.21. 5.Chebské kašnyměstské kritérium za tmy
4.11. - 12. 6.Březovský etapákXC a časovka
5.19. 6.Chodovský bikeXC; mistrovství KV kraje
6.26. 6.Pohár města OstrovaXC
7.3. 9.Antal bikeXC
8.18. 9.Chodovský maratonmaraton
9.17. a 18. 9.Děti na kole (17. 9.) a Na Zelenou horu (18. 9.)Závod byl z Poháru KVSC 2011 vyřazen. Posledním pohárovým závodem je proto Chodovský maraton.

6 thoughts on “Změny v kalendáři Poháru KVSC 2011”

 • Jirka napsal/a:

  Ahoj, pouze dotaz, jestliže se tedy snížil počet závodů, sníží se i počet závodů započítávaných do celkového pořadí?

 • Petr Fiala napsal/a:

  Jak jsem se mohl dnes přesvědčit, týden po závodě v Chodově, úroveň poháru KVSC z mého pohledu hodně klesla.
  Přitom pořadatelé odpracují nepředstavitelné hodiny práce na přípravě, zajištění … závodu. Potom přijde to, co všechny zajímá nejvíce. Hodina startu a čekání na vlastní start x minut. Nahrne se hlouček závodníků několika kategorií, v několika řadách. Bohužel po startu jen několik desítek metrů šance na předjetí a jak je to u XC v průběhu závodu, první stovky metrů nebo první kolo rozhodují o celkovém pořadí a jak pojedou skupinky v dalších kolech ….
  Jak to asi vnímají ti malí „špunti“ ale i ostatní? Hlavně ten kdo přijde na svůj první závod s rodiči a vidí ten boj o pozice na startu, různě starých dětí. Zajímá to vůbec pořadatele?
  Dnes jsem na to upozornil a stejně se nic nezměnilo. Škoda!!! Minulý týden v Chodově bylo těch řad společných kategorií ještě více.
  Myslí na to pravidla tohoto poháru, na kterých pracovali někteří řadu desítek hodin.
  Hlavně se to dělá pro závodníky a to si musíme konečně uvědomit. Hodina, čas startu jsou s ohledem na přípravu velice důležité, stejně jako regulérní, a pro všechny v kategorii stejné podmínky. Domluvil se start pouze v jedné kategorii mládeže, to nerespektují závodníci ani pořadatelé.

  Jako člen vedení KVSC žádám okamžitou nápravu. Žádám členy svazu cyklistiky a ty, kteří mají zájem o fungující organizaci v cyklistice o konkrétní náměty ke změnám v organizaci soutěží a celkově v práci našeho svazu cyklistiky. Z pěti členů vedení našeho krajského svazu
  pracují jen tři lidé a bohužel ani tady součinnost optimálně nefunguje.

 • Jan Kytka napsal/a:

  Škrtat se budou dva závody, zůstvává počet hodnocených závodů 6.

 • Jirka napsal/a:

  To je škoda, že se tady nedrží slovo, osobně jsem se na dotazoval předsedy svazu p. Kytky, kolik že se vlastně po zrušení Zelené hory bude škrtat závodů, bylo mi řečeno „logicky o jeden více“, tedy mělo by se počítat dle této logiky závodů 5. Logika se ale někdy zvrtne, bohužel zde u nás poměrně často a vše je zcela jinak. Asi by si ale měl každý pohlídat co řekne a slíbí, zvláště, když je z VV KvSC. Nezbývá nic jiného než „vyděržaj pianěr“.

 • Kyjosek napsal/a:

  jsem si teď četl propozice k poháru KVSC a je tam psáno, že se do celkového hodnocení bude započítávat 6 závodu, tak je to asi správně – samozřejmě škoda té termínové kolize u posledních závodu, snad se to už do budoucna nestane

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>