Pozvánka na Kamenický KAM-LAUF 2019

Vážení přátelé běžkování, příští týden v sobotu, tj. 9. února 2019, odstartuje v 11:00 pátý ročník závodu klasickou technikou – Kamenický KAM-LAUF. Srdečně Vás všechny zveme na start. Vítáme sportovce i výletníky. Po dojetí do cíle Vás čeká chutné občerstvení! Tratě měří 10 (ženy) a 20 km (muži).

Rozpis závodu (PDF)
Reportáž z posledního ročníku (Kluci z Kluče)
Historické ročníky
Webové stránky SKI Březová

Foto: Kluci z Kluče


Na Kamenici se o víkendu jely běžkařské preťeky a, světe div, sníh byl. Na předních příčkách to byl souboj světonázoru: šupiny, na Řezáče, anebo klistr? Vítězem se s až neslušným náskokem stal Jiří Hadrava, za ním pak Václav Sladký a Radovan Fišer. Reportáž najdete u Kluků z Kluče. Fotografie tamtéž.
14. 3. 2016     0  

Pozvánka na Kamenický KAM-LAUF 2016 – již tuto sobotu

Přijměte pozvání na unikátní závod… a to sice na běžkách. Ano, je to neuvěřitelné, ale právě Kamenice a Lobzy mají tu čest, to štěstí, mít vůbec šanci, že do soboty 12. 3. 2016 sníh vydrží a že závodníci budou mít vhodné podmínky pro klasický běžkařský styl.

CK Team Bike Březová ve spolupráci s městem Březová tedy připravil třetí ročník běžkařského závodu na okruhu délky 8 km. Ženy jedou jeden okruh, muži dva.

Propozice (PDF)

Běžky


Máza zbytečná, zahřívejte ramena

Jiří Hadrava. Foto: Milan Panzer
Jiří Hadrava. Foto: Milan Panzer

Podobně jako u Jizerské padesátky, ani v případě Kamenického by si jeden nevsadil při pohledu z nížiny, že tam někde nahoře na Kamenici se dá jet závod na běžkách. Díky jednotce dělníků intenzivního nasazení pod vedením Václava Sladkého se to ale podařilo. Místy vykukovala tráva, občas i hlína, ale nedrhlo to. Rozvernou startovní náladu asi dobře vystihuje výrok „Okruh má asi jedenáct kilometrů, přibližně patnáct.“ Po předstartovních pózách pro fotografa Milana Panzera náhle zazněl jasný nečekaný pokyn vyrazit vpřed. Nejlépe ho pochopil Jiří Hadrava, který brzy zmizel a už ho nikdo neviděl… až na prvním místě na stupních vítězů.

Václav Sladký, za ním Roman Gogor. Foto: Milan Panzer
Václav Sladký, za ním Roman Gogor. Foto: Milan Panzer

Vývoj závodu byl celkem zajímavý na pozici dvě a tři, na nichž se přetahovali Vašek Sladký a Roman Gogor. Václav ujel, Roman jej před Rovnu dojel a Radek Fišer na čtvrté pozici rovněž. Vašek ovšem v újezdu (Rovná-Kamenice) opět ukázal, že bicáky má řádně rostlé, a neskutečným způsobem se na soupaž vzdálil a náskok udržel. Roman si posléze také lehce vytvořil komfortní náskok, a do cíle se tak jezdilo individuálně.

Mokrý hrubý starý sníh, chladný les a azuro na pláních, tak na tyto podmínky vyzrály jen voskoví chemici z povolání či nadšení amatéři s laboratoří ve sklepě. Všichni ostatní se museli spolehnout na ruce včetně žen. Komu lyže nejen smekaly, ale ani nejely z kopce, trpěl dvojnásob.

V cíli na nás čekala vyhřátá garáž u manželů Sladkých se skvělým gulášem a buchtami.

Výsledky (PDF)
Fotogalerie Milana Panzera
Fotky R. Fišer

Pro třetí místo v mužích si přijel David. Zde je jeho komentář. Kvůli větru však skoro nejde slyšet…

Závod se uskutečnil za podpory města Březová a Kynšperského pivovaru.

bezky 2015