Na Březové cinkaly medaile

Na Březové bylo o uplynulém víkendu rozdáno několik sad medailí včetně těch pro celkové vítěze etapového závodu horských kol Březovský etapák. V první etapě se ve čtyřech rozjížďkách dle kategorií sprintovalo na několikasetmetrovém okruhu. Oproti loňsku si závodníci dávali v zatáčkách pozor a nepadali jako hrušky, ale i tak Karel Rous zachytil několik pěkných momentek. Mně se nejvíc líbí Jiří Svoboda jako princezna koloběžka. Řeknete si – sprint je krátký, takže jakápak únava. Ale sil to vzalo hodně, protože se chodilo na hranici vypětí všech sil, opakovaně a rychle za sebou.

Odpočinek po sprintech - Markétka Macánová. Foto: Iva Rousová

Poté přišla na řadu etapa s pořadovým číslem 2 „Stráň“. Ženám, kadetům a masters III už sprchlo. Okruh je to celkem rovinatý, ovšem s několika „štípanci“ v podobě prudkých stoupání, na kterých se budovaly cílové pozice. Zejména v posledním startu dne (muži, master I a II) se však, když přišel slejvák, hodně padalo, a tak i neštěstí soupeře napomohlo jiným k získání náskoku do zítřejší etapy. Z důvodu sčítání časů musel každý odjet plný počet kol. Po závodě panovala u stánku s občerstvením příjemná atmosféra. Šéf závodu si pochvaloval, že (a to se týká hlavně členů pořadatelského týmu šmoulů) spousta lidí pomohla s bouráním trati.

Večer a přes noc si každý dával pozor, aby neproběhla pouze poloviční regenerácia. Bylo třeba opravit kola. Někdo relaxoval na koncertě, jiný si dal pořádně dlouhého šlofíka, co takhle 13 hodin v bavlnce… :-). Pohled na oblohu úsměv na tváři nevyvolával, mrak nad Březovou hrozil a v polovině závodu žen, masters III a kadetů přišel déšť. Obávaný déšť, protože na samotném motokrosu hrozilo bláto ve výjezdu a v lese ve sjezdu mokré kořeny. Co se pádů týče, tak nejhůře to odnesla asi E.R., která úpí v posteli s naraženými žebry po ukázkovém přesunu přes řidítka. Lze hovořit o štěstí, smotek byl tak akorát na klíční kost.

Sjezd roklí byl v podstatě stejný jako loni, jen přejezdy z jedné strany rokle na druhou byly přeorganizovány. Nešlo jen o dlouhý rovný sjezd; rychlý čistý průjezd vyžadoval značnou dávku zkušeností a odvahy.

Na startu mužů šlo především o to, zda Vojta stáhne půlminutový náskok Radka. Povedlo se mu to ještě s pořádným časovým bonusem – a nejen díky utržené Radkově přehazovačce. Podobný souboj byl v masters I, kde Jiří Šilhan sice na Petra Kopeckého něco stáhnul, ale ne dost.

Téměř strašidelný záběr (nejen příkrostí svahu)! Rokle na motokrosu, v ní Míra Brill, fotil Michal Blažek

Děkuji za všechny účastníky pořadatelům v čele s Janem Vokáčem!

Ještě bych rád zmínil pro mě zajímavé momenty:
– Kačka Lacinová, pilná závodnice v sobotu, div že nestartovala ve všech kategoriích sprintu.
– Karolína Poláková, jež po poctivém tréninku na trati krásně zvládla objet dvě kolečka na motokrosu v závěsu za Kačkou Lacinovou.
– Kadet Přemek Novák už teď nahání svou výkonností strach juniorům prvoročákům a určitě i některým mužům!
– Na kole můžete dostat žihadlo, víte to? Michal Kyjovský schytal na Strání rovnou dvě do nosu.
– Padů a defektů bylo dost, včetně návštěvy chirurgické ambulance na šití – Radek Dobeš.
– Cross-country, to má být samý nástup, neustálé zrychlování! A do toho těžký terén.
– nová tvář Míša Koláčková (ženy, Kluci z Kluče), jež s bravurou zvládá nástrahy zdejších tratí
… a co napadá Vás? :-)

Fotky: Karel Rous a Iva Rousová (sprinty a stráň), to samé od A. F. (vč. vyhlášení), Michal Blažek (motokros), Pavel Kodl (mix)
Výsledky


5 thoughts on “Na Březové cinkaly medaile”

  • Pro mne nejhezčí závody byly ty v neděli pod silnicí. Děti 6,8,10. Nejlepší kulisa fanoušků (asi jako v Novém Městě při SP) a úžasné souboje od startu až do cíle.

  • hummel napsal/a:

    Ještě doplním: V celkovém hodnocení se ještě v neděli bojovalo v mastrech 1 i bronz, protože Honza Jiříček ujížděl Viktorovi Rybáčkovi, ale nesjel všechno. V dětech do 8.let byl rozdíl ještě těsnější – mezi vašíkem Jírovcem a Lukášem Hamatou byl rozdíl pouhých 10s.

  • Štafle napsal/a:

    Fandění rodičů a přátel mini cyklistiky se nesl až na Kamenici a myslím že to byl super zážitek pro malé závoďáky.Opět nejkrásnější medajle, výborná sekaná a překvapení v podobě Magistra :)

  • A ještě dobrá hláška cca 20 sekund před startem etapy stráň Péťa Kopecký chladnokrevně komentoval svou syčící zadní pneumatiku „To je v pohodě“ :-) No a dojel to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>