A v Semicích zase na plnej knedlik

P1030170Loni jsem si v Semicích u Písku opravdu příjemně zabikoval. Vůbec mě tedy nemrzelo, že se mistrovský závod MTB přesunul z loňské neslané nemastné trati do rukou stavitelů tratí na Písku. Pro mistrovskou trať připravili organizátoři přes 100 km dlouhý okruh po okolí s poměrně malým převýšením (1600 m). Pro ty, kteří přijeli spíše kvůli starostovic knedlíkům a šikovným prstíkům jeho dcery masérky bylo připraveno 42 km dlouhá vyjížďka po okolí. Stejně jako mnozí jiní jsem byl opravdu přesvědčen, že se bude jednat o pohodovou ochutnávku části delší trati.

Ještě než odjeli závodníci dlouhé trasy, kupil se kolem startovní brány hrozen nedočkavců bojujících o ta nejlepší startovní místa. Já se mezi tím ještě rozjížděl po okolí a piloval brod asi kilometr po trati. Přijel jsem asi 15 min před startem a dost jsem se vyděsil toho množství lidu na startu. Snaha dostat se dopředu na rošt byla zcela marná. Pořadatelé ČP maratonů byli oproti těm na Karlštejně.nekompromisní. Trochu mi štvali závodníci s batůžkem, nosičem se sváčou okolo mě, mám panickou hrůzu z pádů… Že na startovací pozici opravdu nezáleží mi náležitě předvedl junior Chyba. Hned po startu se kolem mě přehnal jak uragán. Píchnul jsem se za něj a po cca 150 m poslušně zacouval zpět k balíku. Adrenalin mi cákal ušima, krev tepala ve spáncích, kvadricepsy pálily jako feferonky v očích…. No tak na to nemám hoši. Motorka a 2 závodníci v tahu. Trochu jsme za to vzali a snažili se je dojet. Marně.

Na cca 10. km celý balík z ničeho nic zabloudil. Pořadatel stojící na rozcestí vůbec netušil kudy se má jet. Někdo to vzal skrz na trať, já se rozhodl vrátit až na značení a vzít to znovu… Vynořil jsem se po pár minutách někde uprostřed nosičů a pláštěnek v batůžcích se sváčou. Letos se mi ještě nepovedlo projet závod bez problémů. Opět holt potrénuji předjíždění. Tak trochu jsem si myslel, že kdo to vzal rovně a tudíž neprojel trať dostane diskvu.

Jinak proti trati, značení ani pořadatelům nemám nejmenších stížností. Trať byla sice jednoduchá, ale bahnité místa na obvyklých místech dokázala potrápit nejednoho borce. Jezdím široké pohodlné pláště s dobrou karmou :), které mi dávají proti soupeřům slušnou výhodu. Fakt sem si užíval pohled na chrty se slikama, jak se bezmocně kloužou vstříc neznámu.

P1030182Neměl jsem naprosto představu, jak si stojím v pořadí, ale gumovat se kvůli 96. místu se mi vážně nechtělo. Přesto jsem se kousnul a pojal závod jako lepší měřený trénink. Navíc mě v neděli čekal ještě triatlon…

Dojezd elity dlouhé trati byla parádní show. Oproti Karlštejnu paráda, poznamenal Spěšnák. A já se přidávám. Škoda, že zázemí není takové jako má k dispozici Chuchle (sprchy, wc….). Jinak slavné Semické Meruňkové knedlíky (tentokrát z meruňek a ne z marmelády!!!!), buchtičky, řízek, kuře… vše z dílny pana starosty. A bez zbytečné promoakce. Nevynechal jsem ani slibovanou masáž…:-)

Vyhlášení výsledků a tomboly proběhlo pomaleji než bychom si přáli, ale za to jsem vyhrál 2 láhve vína, tak se nehodlám vztekat.

Semice jsou naprosto pohodová a technicky slušně zvládnutá akcička.

{jindra}


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>