Artík ’08

Pro cyklisty Karlovarského kraje povinná a oblíbená akce, pro ostatní městský závod v západním koutě České republiky. Letos pod názvem Karlovarský AM bikemaraton České spořitelny, v našich srdcích však navždy jako Artamon, odehrál se 23. srpna 50 a 100 kilometrový maraton v lesích okolo Karlových Varů. Pro mladší ročníky připomínám, že úplně první ročníky se odehrávaly v Krušných horách. To v diskusním fóru ostatně někdo kriticky poznamenal: „Pláště neřeš, vem si cyklokrosový kolo. Na to kritérium po lázeňskejch lesích to bude bohatě stačit. Ať žije starej Artík, závod pro opravdové bikery!“ Nevím jak neznámý pisatel, ale já byl už po prvním kole 50 km kole K.O., a to mě čekalo ještě druhé.

artmon

Ze závodu

Můj klub Team Bike Březová mi zaplatil startovné (díky!), Tomáš Brandl dal volňáska mé sparingpartnerce (díky, Tome), a tak jsme mohli vyrazit, se zpožděním jako obvykle. Trénink předcházející závodu nebyl ideální, ale doufal jsem v paměť svalů; jel jsem alpské kopce 14., 16. a 18. srpna a pak do 23. srpna nic. Tričko tentokráte dostali jen předem přihlášení. Na Březové před startem lidí jako much, celkem na startu 656 kusů. Rozjíždíme se po trase ke startu, míjíme Ostrovaki, kteří se tváří tajemně, hlavně Míra. OK, na startu díky divoké kartě do první lajny za Vojtu Marvana a nakonec i Míru, kterého tam chvíli nechtěli pustit. Po startu mě potěšil pohled na Ondru Pávka, který se kolem mě přesunul dopředu, mimochodem na jednom z několika testovacích bajků Specialized Epic, co jsem během závodu viděl. Krátce jsem pokecal s Honzou a u zatáčky jsem byl docela vepředu. Předlouhý kopec po panelce a pak po asfaltu mi šel pěkně od ruky, ale na jeho konci mě začalo bolet břicho, jakoby od zadýchání, ale nebylo to typické píchání od překrvené sleziny. Musel jsem svěsit nohy a odpočívat. Pak to šlo. Na Doubskou horu (tak se to jmenuje v turistické mapě, zkrátka nad Linhart) jsem jel v klidu, předjel jsem Jirku Blažka a udržoval vzdálenost za Mírou Brillem, který úmyslně začal volněji, jak mi pak řekl). Honza Jiříček někde vzadu stejně jako zbytek známého startovního pole. Vojta už byl přede mnou. Před vrcholem jsem nastoupil, aby mě nezdržovali z kopce, kde jsem poodjel a pak podél potoka k silnici nahoru na Kolovou byla zácpa, tak jsem si odpočinul. Moc mi to ale pak po asfaltu do kopce nejelo. Dojelo mě komando Toyota Dolák, s nimiž jsem prolétl roviny okolo Kolové i tamější bahenní lázeň, ale pak, těsně před asfaltem, kde foukalo a bylo to dlouhé, mi nešlo hodit na velkou, ujeli mi a já jel dlouho dlouho sám proti všem ;). Z Vítkovy hory jsem si je dojel. Bylo mokro a občas zima, a tak jsem toho moc nevypil, až ve druhém kole jsem bral pokaždé bidon a jednou gel (ke svým třem; duše jsem měl také tři). Následující XC v Lázeňských lesích bylo fajn. Okolo mě byli hoši ze Superior Riders, Toyoty Dolák, Cyklotrenink.com a další. Ve stoupání na Kolovou nás dojelo opět červenobílé komando Toyota Dolák. A opět… jsem udělal jezdeckou chybu a těm rovinářům jsem neuvisel tentokrát v bahně (!) a po rovině jsem jel ouplně sám. No a před druhým nájezdem do XC sekce závodu jsem byl K.O. Následovala loudačka po tratích XC Bahno. Mrzelo mě to. Naštvalo mě to, když mě předjel Jindra Volný. Naštěstí mě nepředjel Jirka Blažek. A do cíle zase smutnej, jako loni a předloni. A to jsem si myslel, jakou mám formu. Inu, neplést pojmy s dojmy. Artík mi dal asi pořádně zabrat, bo jsem tuhej ještě druhý den v podvečer.

Výsledky

K prohlédnutí komplet.

Na kratší trati. Lukáš Kopecký a Milan Panzer vyhráli tandemy (261. celkově). Zdeněk Makoň v kategorii 7. (celkově 230.), Honza Jiříček 9. (43. celkově) , Jan Šíma 10. (na závodech se neukazuje, ale trénuje asi poctivě), Tomáš Makoň 14., Jirka Podhajský 6. (celkově 39.), Míra Brill 15. (Elite; celkově 25.), Láďa Fába i celkově 7. V ženách, a to jsem si všimnul až nyní, vyhrála kategorii s náskokem Mirka Špalková (142. celkově). Šestá ve své kategorii dojela Monika Kubínová (329. celkově). Čtvrtá ve své kategorii přijela Dana Kopecká, smolař dne asi (Maky přetrhl řetěz, taky smolař), celkově 130. Eva Roudnická byla 10. v kategorii, 281. celkově.

Na dlouhé trati se umístili Ondřej Pávek v kategorii 4., celkově 6. Vojta Marvan v kategorii po spurtu 2., celkově 8. a čárku si udělal za skalpy riderů jako jsou Šupol, Trunschka, Hudeček, Stadtherr, Soukup (Sparta Praha). Jindra Volný 28. celkově, 8. v kategorii, Radovan Fišer (autor článku) 12. v kategorii, celkově 31., Jiří Blažek 2. v kategorii, 33. celkově.

Mějte se :). Fotky závondíků budou časem zde.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>