Avid Juicy Ultimate

Do nové sezóny vstupuje Avid nejen s novým freeride modelem Avid Code, ale také s ještě lehčí Juicy hydraulickou kotoučovkou. V závislosti na konfoguraci se s hmotností brzdového kompletu začíná na 343g. Vyrovnání kotouče a třemenu mý být dílem sekund, jak se píše v tiskovém prohlášení Avidu. Starat se o to má systém nazvaný Tri-Align™ Caliper Positioning System™. Juicy tradičně nabízí lehce dostupné nastavení bodu, kdy se během kroku brzdové páky brzdová destička dotkne kotouče, neboli kdy se začne brzdit. Toto nastaveníse jmenuje Pad Contact Point Adjustment a provádíse nově imbusovým klíčem. O této novince se v prohlášení mluví jako o sexy řešení.

Novou Juicy už szkouší jezdci jako Thomas Frischknecht (Team Swisspower) a Julien Absalon (Motorex-Bianchi).

Brzdová páka

Na výrobu brzdové páky a jejího těla byl využit karbon a hořčíková slitina.

Třmen

Moboblok brzdového třmene s registrovaným názvem Avid Monoblok je celý vyrobený z hliníku, lehčí loňský model vyrobený zedvou kusů a údajně více poddajnější, takže hardcore jezdci mohou být nepříjemně překvapeni.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>