Babí léto přálo i Plesenskému půlmaratonu

Letošnímu, v pořadí už čtvrtému Plesenskému půlmaratónu počasí skutečně přálo. Lepší už to být ani nemohlo. V sobotu 27. září se babí léto ukázalo v plné své síle. Areál hasičské zbrojnice v Plesné se kolem půl jedenácté hemžil třiasedmdesáti pěšími turisty, devatenácti běžci a čtyřiatřiceti cyklisty.

P1180221

Běžecká a zároveň cyklistická trať vedla z Plesné do Bad Brambach, Rohrbachu, k Landwüstu, odsud lesním průklestem zpět na českou stranu do zaniklé vesnice Výspa, na Flussberk, Vackov, Smrčinu (dějiště prvního ročníku) a zpátky do Plesné.

Úsměvy na tvářích všech zúčastněných vykouzlilo tradičně velké množství druhů koláčů místní domácí výroby. Mohu říci, že turisté do Plesné jezdí už jenom kvůli nim. Nikde jinde v Čechách prý nepohostí už na startu své účastníky tak jako v Plesné. A co se nesnědlo na začátku, snědlo se v cíli. Jen někteří opozdilci měli už zúžený výběr.

P1180259

O tom, že se dá v malé obci dělat s minimálními zkušenostmi podařený závod vyznačující se rodinnou atmosférou, přátelským setkáním a pěknou přírodou, svědčí nadšené ohlasy například na stránkách Běžecké školy Miloše Škorpila – zde.

P1180271

Zážitek ze závodu Štěpána Boháčka: “ Přichází další borec a říká, že má boty dvoje. Úplně stejný. Jen jedny už jsou šlupky. Do těch se přezouvá a mě podává ty lepší. Jsem v šoku.“

Zdroj: reportáž ze závodu


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>