Bike komponenty na netu II. – pedály

Založení nové rubriky Tipy na nákupy podnítil vzkaz od čerstvého Mistra ČR v teréním triatlonu mezi Spinning instruktory – Jirky Pánka:

Ahoj Radku, napadlo mě, že byste mohli udělat rubričku nebo seznam odkazů se zajímavými tipy pro nákupy. Inspirovala mě tvoje noticka na Marťasovým blogu, že pedály v Německu jsou levnější. Mně zase tuhle taky někdo říkal, že nakupoval kolo někde v Regensburgu.

Než se začtete do dalších odstavců, mrkněte na článek Internetové tipy pro sportovce I.

Pedály

Pedál Shimano PD-M520 2004, 380gPodívejme se na SPD pedály střední třídy, Shimano PD-M520. Sám je na svém biku mám již několik týdnů. Se svými 380g netrpí žádnou nadváhou, mají moderní systém uchycení (opora pro nohu není ve styku kufr/pedál, ale pedál/podrážka), který umožňuje bahnoproof konstrukci (proof = odolný). Líbí se mi i bílý nápis Shimano z boku na černém těle. Tip pro uživatele: nenechávejte si tovární nastavení tuhostu upnutí; už dvakrát jsem se svalil na bok, protože jsem nestihl vyndat nohu.

Výhodná cena a funkce top modelů.

Takže asi tak. Zbývá otázka po dopravě a dalších poplatcích z německých e-shopů. Neznám přesnou odpověď. Něco navíc se platí. To vyřešíme někdy jindy. Jisté je, žekdyž někdo z místních cyklsitů do Německa jede (Zweirad Stadler je v Regensburgu – 170 km ze Sokolova, popis cesty), tak dá vědět.

Objednávka zboží z čekých e-shopů je samozřejmě bez problémů.

Docela se mi zamlouvá nabídka Bikestoru:

Viděli jste někde lepší cenu? Domluvte si u nás lepší! Vyplňte následující formulář a odešlete jej. Budeme se snažit nabídnout lepší cenu. V 99% by se nám to mělo podařit.

Podle toho (odkaz na stránku) by měl být Bikestore nejlevnější čs bike eshop. Navíc: často jsou tam k vidění ohromné slevy a akce. Třeba nyní to je 36% na brzdy Avid SD SL.

A tak je to se vším. Zboží je nejlevnější v e-shopech a ještě levnější v Německu. Otázka tedy je: proč kupujeme v kamenných obchodech? Např. proto, že: potřebujeme díl druhý den; výměna je spojená s prací (výměna náboje); potřebujeme poradit; chodíme do svého oblíbeného bikeshopu a víme, že nám bude pomoženo, kdykoliv budeme potřebovat (Ráfek ti sice nevypletu, protože nemám čas, ale půjčím ti celé přední kolo.).


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>