Bikeři obsadili vrch Háj

Na vrchu Háj se v sobotu 23. 4. 2011 uskutečnil 10. ročník závodu horských kol Ašský bláteník. K jubileu pořadatelé účastníkům přichystali překvapení. Zázemí závodu bylo přesunuto do prostor sportovního areálu Vrch Háj, který byl vybudován z veřejných prostředků pomocí dotace, a trať byla změněna zhruba z poloviny, ale typický charakter si zachovala. Největším překvapením ale asi byla velká účast německých závodníků, kteří opanovali přední příčky v několika kategoriích. Celkem se do závodu přihlásilo 167 lidí, z toho 71 dětí. Deset závodníků do cíle nedojelo, často kvůli přetrhaným řetězům.

Lítý boj o pozice do terénu po startu na sjezdovce. Foto: Roman Knedlík, www.fotonok.cz

Ve vynikající formě se ukázali mladí závodníci (ročník 1993 +, P. Kuzma, J. Svoboda, J. Blažek), ale také stálice jako Luboš Oubrecht. V mužích se o prvenství pral Pavel Kuzma (junior, ČS Specialized Junior MTB) a Patrick Titus (muž 19-29, BIKE Junior Team). Pavel prohrál o píď ve spurtu. Ve hře o celkový primát byl ale také Vojta Marvan (Hnízdil Team), jenže jej v několika pokusech o únik zbrzdily jezdecké chybky (více). V ženách si pro vítězství přijela s náskokem Regina Genser ze stejného týmu jako Patrick Titus. Další souboje o pořadí si prosím zrekapitulujte pomocí výsledků závodu (XLS) a fotografií. Časem by se zde měl objevit i záznam závodu z kamery na helmě od Míly Luxíka (Cykloteam Ostrov).

Fotky


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>