Bikeři v Kyjovském lese

Po úvodním mrazivém závodě v Městě Touškově pokračoval po týdnu Becker Cup v nedalekých Malesicích, přesněji nad obcí v lokalitě zvané Kyjovský les. Tentokrát byla připravena časovka jednotlivců – Velká cena Rockpoint, kterou připravil Cykloklub Plzeň. Časovka se v této lokalitě s výhledem na Plzeň jela již popáté a závod se zároveň započítával do seriálu Plzeňské časovky – Škoda cup. Ani zatažená obloha a studený vítr neodradili od startu z časovkářské rampy malé i velké bikery – celkem se jich na start postavilo 180 !

Závodní trať měla tři různě dlouhé a náročné varianty, společný byl nový atraktivní singltrek, vysekaný v bývalé jabloňové aleji. Velký okruh pak měl tvar osmičky, kdy závodníky před průjezdem do druhé poloviny okruhu čekala nádherná a divácky přehledná pasáž. Základní občerstvení bylo přímo v cílovém prostoru, kde nechybělo přenosné ohniště pro pečení buřtů. Pro náročnější hladovce pak bylo připraveno zvýhodněné menu v nové restauraci Malesický dvůr, kterému dominoval dančí guláš s houskovým knedlíkem! Autosalon Auto Štádler bikerům představil novou verzi vozu Škoda Roomster Champion a na trojici vylosovaných dětských bikerů čekaly opět originální dresy SILVINI. A ještě jsem s manažerem stupenského Author teamu zavzpomínal na Ondru Cinka – vítěze sobotního závodu Světového poháru do 23 let, který svůj první závod v kariéře absolvoval právě na Becker cupu v Kaznějově… ale to už je kus historie.

Velká cena Sport Beran Chrást – pozvánka

Po dvou závodech Becker cupu pokračuje Pohár Plzeňského kraje dvojicí závodů V Chrástu a Litohlavech. Ty jsou však vypsány pouze pro kategorie kluci/holky až kadeti. V Chrástu se letos bikeři sejdou již po třinácté a opět je připraven přehledný, 900 m dlouhý okruh na štěrkovém břehu řeky Klabavky s minimálním převýšením.

Občerstvení zajišťuje chrástecká Cukrárna u rybníka s nabídkou výborné pizzy a nově také domácí koláče či chrástecké vošouchy se zelím! V rámci doprovodného programu budou k dispozici překážky z JUNIOR BIKE PARKU Chrást, trampolína či malování na obličej. Pro vítěze je opět připravena nerezová plaketa a šampaňské, pro všechny účastníky Velké ceny Sport Beran pak sladká odměna. Chybět nebude ani losování tří dresů Silvini Buffo. Závod bude moderovat Iva Kokešová. Vedle bikerů z pořádajícího cyklistického klubu přislíbilo účast také přívětivé počasí!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>