Bože, jak mám trénovat, abych byl příští rok lepší než…?

Toto je zapeklitá otázka. Odpověď na ni lze nalézt v soukromém studiu, např. z knihy Cyklistika za 120 Kč. Nebo čtením časopisů jako Peloton a Velo, kde pravidelně vychází rady profesionálních trenérů. Nebo hledat na Internetu.

Pokud však máte zájem na kvalitním tréninku a chcete tomu opravdu něco dát a chcete 100% důvěru, že trénujete jako ti, kdo jsou dnes nejlepší na světě, může vás zajímat trénování po Internetu.

Jak to funguje? Necháte se u nich vyšetřit a stanovit si určité výkonové hodnoty (jízda na ergometru a měření laktátu v krvi při určitých výkonových mezích) nebo jim údaje pošlete a oni vám pak posílají denní rozpisy dle vaší domluvy. Osobně to má vyzkoušené autor tohoto článku.

V Česku jde o projekt Cyklotrenink.com, který vznikl z původního cyklotréninku Karla Martínka změnou adresy a přídavky na pozicích trenérů: Ondřej Vojtěchovský a, světe div se, Jaromír Purmenský.

Z rozhovoru na mtbs.cz cituji odpověď na otázku o cenách programu:

Ten prapůvodní základní program je za 500 Kč měsíčně. Dnes už máme ale I jiné, jsou celkem 4 verze programů. Nejlevnější je za 95 Kč na týden, s tím, že je to v podstatě tréninkový blok od 3 do 13 týdnů, ten poslední týden je zdarma. Tenhle program je ale bez následné komunikace mezi trenérem a cyklistou, my jen napíšeme trénink přesně napasovaný na jeho vstupní data. Třeba když bude někdo potřebovat jen tréninkový plán na třítýdenní soustředění nebo od jednoho závodu k druhému. Důležité je, aby nám člověk dal k dispozici co nejvíce dat, včetně časových možností. I tenhle nejzákladnější tréninkový plán děláme na každému na míru a “ručně”. Vyšší stupeň se jmenuje Hobby. Plánuje se ve čtyřtýdenních cyklech, je možné s trénovaným komunikovat pomocí jednoduchého komunikátoru na webu, to je za 500 Kč. O 400 kč více zaplatí člověk, se kterým je komunikace na ještě vyšší úrovni. Vykazuje co skutečně udělal, píše ke každému tréninku komentář jako třeba, že byl unavený, jak se mu jely intervaly a tak.. Podle toho pak plán upravujeme a chystáme další cyklus. U tohohle vyššího stupně je také garantovaná rychlejší odezva z naší strany, tj. do 24 hodin. Pro lidi, kteří berou cyklistiku velmi vážně máme nejvyšší model Professional. Plánování funguje jako u předchozího, ale zpětná vazba je přes záznamy z tréninku. Cyklista nám bude třeba denně posílat záznam tepové frekvence, rychlosti a kadence a další hodnocení. Zatím náš systém umí komunikovat pouze s se software Polar Precision Performance. Dle těchto ukazatelů máme daleko větší šanci vidět co člověk dělal, jak to dělal a vše dle těchto dat upravovat. Do budoucnosti počítáme i s daty získanými z wattmetrů. Tato verze Profesionál stojí 2800 měsíčně.

Neváhejte a navštivte server cyklotrenink.com a podívejte se přitom na úvodní fotku. Je na ní božídarský diablo Ruda.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>