Byli jsme na Sportlifu

Ve čtvrtek jsme se s Evou vydali autobusem od Student Agency z Prahy do Brna a už ve čtvrt na deset prošli outdoorový pavilon a objevili se u billboardu Scott, který se hrdě tyčil před hlavním pavilonem s cyklistikou. Sportlife totiž není jen cyklistický veletrh, ale také outdoorový, karavanový, golfový a tak podobně.

V některém z příštích dnů dodáme na web fotky, abyste se mohli podívat na nejnovější vývoj v technice a designu.

Největší prezentací návštěvníky ohromila firma Scott se svou nabitou modelovou řadou s novými karbonovými (xc) fully a hardtaily, se superlehkými silničkami (to ale platí i o MTB kolech), s oblečením a doplňky. Scott nabízí skutečně vše. V pavilonu měli obrovský kamion Scania s rozkládacím vlekem. Kolem byla rozložená kola ve stojanech a jedno z nich, Addict s Hyperony Ultra, mělo visačku s cenovkou 289 tisíc Kč.

Další velkou expozici měl Specialized, ale u něj nebyla tak výrazná. Myslím to tak, že loni měl Scott malý stánek v rohu pavilonu, ale nyní všechny přeskočil. Specialized zůstal u svého standardního nadstandardu. Zaujaly mě zejména rozřezané karbonové rámy a rám Gerolsteineru k polehkání.

Toto byly podle mého názoru dvě nejlepší prezentace. Tyto dvě značky jsou schopny cyklistovi nabídnout naprosto vše. Kolo, oblečení, image.

České značky nezůstaly pozadu. Velikostí dominoval Author a za ním byly Pells nebo Superior. Samozřejmě nezmiňuji všechny. Author lákal na svůj Author Gang, české hvězdy světového fourcrossu a bikrosu. Superior potěšil Dlouhánem, Jaromírem Purmenským, kolem Terezy Huříkové, u Pellsu jste zase mohli obdivovat silniční kolo o hmotnosti 5,9 kg. Jako XC závodníka mě zajímaly karbonové hardtaily. Author zůstal jako vždy pozadu a jeho nabídka čítá klasické hliníkové kusy jako Egoist a Introvert. Novinkou je Master se zadními karbonovými vzpěrami (jestli se nemýlím!). Celokarbonové modely mají Superior a Ravo.

Nejobletovanější technickou novinkou bylo asi silniční řazení Sramu – Force a Rival. Vyzkoušel jsem si Force na kole upevněném v trenažeru a mé pocity byly rozporuplné. Míru zvykání na řazení Dual Control u Shimana (řazení brzdovou pákou na MTB) se s mírou změny u Sramu na silničním řazen vůbec nedá srovnávat. Je mnohem nižší, možná až neporovnatelná. Řadíte jedním směrem pro zařazení i odřazení. Pro pohyb dolů posunete páku o jendo cvaknutí, pro pohyb řetězu po pastorcích nahoru pak o dva, případně o další dva (nebo jeden? nepamatuji si), pokud chcete o více pastorků nahoru. Zajímavé také byly nové kliky Campagnolo Record s dutou osou (UltraTorque) a specifickou strukturou materiálu na povrchu (jakoby mramor).

U stánku Ghostu jsme potkali Vaška Sinkuleho a u Triexpertu Zbyňka. Oba ještě žili :). Narážím na to, jak jsou vystavovatelé obvykle v dalších dnech unaveni. Ghost přešel ze skandia na actinum (nebo tak nějak) a uvedl celokarbonový hardtail.

Další postřehy s fotografiemi přineseme v některém z dalších článků.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>