Campa Super Record

SuperK 75 letému výročí založení firmy si Campagnolo nadělilo jednak novou podobu kol Hyperon Ultra II, Bora Ultra II, Shamal a Eurus a jednak modelovou řadu Super Record, která zde však není poprvé… světlo světa spatřila již dávno, ale více než 20 let byla tato super-závodní řada mimo produkci. Super Record se přidává k novému Shimanu Dura Ace a ke Sramu Red. Závodníci tak mají výběr zase o něco těžší. Mimochodem, věděli jste, že věcičky Campa se vyrábí v Itálii ve Vicenze?

[poll=48]

11 rychlostí vzadu si naladíte na stanicích Chorus, Record a Super Record. Ptáte se proč? Tiskový mluví Campagnola odpovídá: „A proč ne?“ Centaur a Veloce nabídnou rychlostí deset. Četl jsem názor, že Super Record je ve skutečnosti Recordem, zatímco Record 2009 je o něco horším Recordem, podobně s Chorusem. Řadí se pět nahoru, tři dolů, obé údajně o dost lehčeji než dříve. A řadit, brzdit i držet by se mělo pohodlněji… šak také brzdodé (a řadicí) páky dostaly nový název, Ergopower Ultra-Shift. Kolečka v ramínku přehazovačky jsou o něco větší, aby řetěz léep nabíhal na kazetu. Profesionální jezdci prý po přesmykači chtěli, aby byl pevnější, což je prý v nových sadách splněno. Osobně si těžko představuji měkký přesmykač, ale budiž. Nový přesmykač prý řetěz navádí, spíše naž tlačí. Řetěz je oproti Campě10 užší o 0,4 mm, tedy celkem 5,5 mm, a prý o 20 % pevnější. Inženýři campy říkají, že sestrojení kazety bylo nejtěžším oříškem.

Dura Ace
Konkurence… Dura-Ace 2009

Sram
Konkurence… Sram Red

šaltr
Přehazovačka Campagnolo Super Record

V akci
A přehazka Super Record v akci

brzdíme, řadíme
Brzdová a řadící páka Campagnolo Super Record

V akci
A brzdové páky v akci

Kliky
Kliky Campagnolo Super Record

Pastorky
Pastorky… 11 pastorků

Čelisti
Brzdové čelisti Campagnolo Super Record

Přehazka Record
Přehazovačka Record 2009

rekorďáké páky
Páky Record 2009

Přehazka Chorus
Přehazovačka Chorus 2009

Zdroj informací: Velonews


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>