Cannondale 2007

V nabídce Cannondalu na příští rok je mnoho novinek, které potěší srdce každého bikera. K několika málo karbonovým silničním modelům se konečně přidali zástupci z kategorie MTB a to hned ve dvou modelových řadách – Rush a nově cross-country model Taurine. Novým modelem je také Caffeine, pokračovatel tradice hliníkových Optimo hardtailů, nyní samozřejmě lehčí a pevnější. Přehled všech modelů s výbavou a ceníkem je na stránce Bike Sportu Chrudim.

Závodní marartonský model Rush je nabízen ve třech karbonových variantách. Týmový model (viz obrázek) stojí více než 200 tisíc Kč, nejlevnější o polovinu méně.

Rush má přední i zadní zdvih 110mm, hlavový úhel 69 stupňů a dlouhý nízký posed. Oproti hliníku bylo na rok 2007 jen na rámu ušetřeno 300 gramů. Oversize dolní rámová tubka přechází v mohutné zpěvnění u hlavového složení (podobného tvaru jako zpěvnění u středového složení na karbonech od Treku), ve kterém je uložen Cannondale System Integration headset (hlavové složení). V rámic dalšího snižování hmotnosti a zvýšení pevnosti je představec napevno spojen s vidlicí Lefty.

Rush Carbon Team

Taurine je zbrusu nový model a navíc první kabonový hardtail od Cannondalu. Rám váží 1250 gramů a dle informací výrobce je o 20% pevnější než stejný model vyrobený z hliníku. Hlavová trubka má tvar přesýpacích hodin a je vn í integrováno HeadShok hlavové složení, vše za účelem maximální pevnosti. Horní a dolní rámové trubky josu over-size a dolní nese prvky technologie PowerPyramid. Zadní stavba je podobná té ze Scapela.

Taurine Carbon SI

Caffeine je pokračovatelem hliníkové Ht tradice a s nadsázkou lze říci, že pokud je na vsás taurin moc, kofein bude tak akorát. Caffeine je o 60 g lehčí a o 15% pevnější než předchozí Optimo generace. Oversize trubky, Powerpyramid, hydroforming a pouze diskové brzdy.

caffeine

Velké obrázky a další informace na Bikemagic.com.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>