Crossmax a XTR 2007

Firma Mavic přišla na příští sezónu s devíti novými modely kol, které nedávno představila v Saalbachu. Zajímavé je, jak Mavic určil kategorie svých kolařských produktů:

  • XC Racing
  • Cross Mountain – dlouhá vzdálenost, pohodová jízda
  • Enduro FR – zaměřeno více na jízdu dolů, ale ne až tak, že nahoru by se mělo jezdit pouze lanovkou
  • Extreme MTB

Prostřední dvě kategorie dříve patřily pod jedno jméno. Lze tedy pozorovat trendy v cross-country.

Mavic – XC Racing

Model Crossmax je nabízen ve třech verzích. SL Disc a lehčí SLR s SLR Disc. Všechny byly řádně inovovány a jsou stále široce kompatibilní.

Crossmax SL Disc je nyní ještě lehčí, a to o 150 gramů na konečných 1520 gramů a o 10% pevnější. Mají 24 zircalových dvojitě zeslabovaných drátů vepředu i vzadu, kde jsou an jedn éstraně zapleteny radiálně novým systémem Isopulse. Náboje jsou z hliníku a titanu a mají být velmi odolné a tuhé. Ráfky prošly odtučňovací kúrou, aby ztratily škodlivou rotační hmotnost a grafika na nich je vypálena laserem.

SL

Crossmax SLR patří do kategorie World Cup, je to nejlepší model a vzhledem se inspiroval na Ksyriích 2006. Verze pro véčkové brzdy má keramické brzdné plochy a jejich pár váží 1410 gramů. Vpředu je 18 radiálně zapletených hliníkových drátů a vzadu dvacet zapletených radiálně jen na jedné straně. Přední náboj je zčásti z karbonu (první v tomto stylu byly náboje Pace) a z hliníku a titanu.

SLR Disc má vpředu i vzadu 24 drátů, hodně odlehčené ráfky určené speciálně pro kotoučové brzdy a přední náboj nemá karbonovou část. Pár váží 1520 gramů.

SLR

Kola Shimano XTR

Kola mohou být tím pravým drahokamenem celé nové sady XTR 2007. Hoši z jejich poslední verze odkrojily skoro 200 gramů, přidali pevnější a o skandium obohacený ráfek a titanové tělo náboje. Ráfky jsou UST kompatibilní, ale nasadit na ně pláště je oproti jiným ráfkům extra náročné.

Pár diskových kol váží 1525 gramů a podle redaktorů Cyclingnews je jeich tuhost ve všech směrech zcela vynikající a také rychle reagují na točení pedály, tzn. že se lehce odvalují.

XTR 2007

Zdroje: Singletrack a Cyclingnews.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>