Cyklokrosový svátek Grand Prix Škoda se blíží

Tým pořadatelů se již od včerejčího dne připravuje na přivítání cyklistického svátku v podobě světového poháru v cyklokrosu – Grand Prix Škoda.

„Včera jsme na trati postavili 23 schodů, které budou hrát klíčovou roli v nedělním závodě, jsou totiž situovány těsně před cílovou rovinkou a s největší pravděpodobností se v této pasáži bude závod rozhodovat,“ říká Jiří Novotný, jeden z hlavních organizátorů světového poháru a dodává: „Dnes jsme pokračovali vytyčováním závodního koridoru kolíky, zítra přibydou bezpečností zábrany a začneme s výstavbou přemostění.“ Pak už bude okruh nabývat jasnějších obrysů.

Nejen profesionálové ale budou závodit v Plzni. Na sobotu chystají pořadatelé závod veřejnosti na horských kolech – Škoda Cross. „Startovné je zdarma, jde nám o popularizaci cyklistiky,“ doplňuje Novotný. Dnes figuruje na startovní listině přes 200 účastníků a další zájemci neustále přibývají. Zájem o ojedinělou akci potvrzují i cyklisté, kteří si již přijeli ke sv. Jiří, do plzeňské Doubravky, trať nanečisto vyzkoušet.

Práce na klíčovém úseku trati

Dnes byla vydána také oficiální startovní listina elitních mužů a žen. Na start se postaví celá světová špička. Nebudou chybět mistři světa a vítězové světových pohárů, a to nejen z Belgie. Z českých závodníků nebude chybět úřadující mistr světa Zdeněk Štybar, společně s ním se na start postaví osmička Čechů ve složení David Kášek, Ondřej Bambula, Jiří Polnický, Radomír Šimůnek, Petr Dlask, Martin Zlámalík, Vladimír Kyzivát a Jan Nesvadba. V nominaci chybí Martin Bína, který se léčí po operaci kolene. Jako náhradníky nominoval reprezentační kouč Bambula Karla Hníka společně s Matějem Lasákem.

Mezi ženami bude bezesporu největším želízkem v ohni Kateřina Nash s Pavlou Havlíkovou, které doplní Jana Kyptová, Martina Mikulášková a Zuzana Pirzkallová.

To nejlepší ze světové cyklistiky můžete vidět na vlastní oči. Již tuto neděli v Plzni! Přijďte podpořit české závodníky a vyhrajte v divácké soutěži podepsaný dres mistra světa Štybara a další řadu hodnotných cen !


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>