Exkluzivně v Sokolově

MastersLudvík Killinger z Cyklo Killi pokračuje v (doufejme) spanilé pořadatelské jízdě. Po časovce pořádá hromadný silniční závod, obávanou to metlu všech pořadatelů. V neděli se v Sokolově uskuteční vskutku pozoruhodný závod, Mistrovství České republiky ČR v silničním závodě jednotlivců v rámci seriálu závodů Extraliga masters, což je celostátní soutěž cyklistů — amatérů.

Peloton závodníků odstartuje v deset hodin dopoledne z náměstí Budovatelů a vydá se ulicí Husitská do kopce směr Vítkov, Podstrání. Pak sjede do Krásna, Slavkova a Lokte a dohoupe se přes Staré Sedlo do Sokolova. Tento okruh má 36,5 km. Kolikrát ho závodníci pojedou? M30, M40 a M19 třikrát, M50, M60 dakrát a M70 jednou. V těchto kategoriích se bude závodit o vytoužený mistrovský dres.

A komu budeme fandit? Ano, fandit. Mezi favority v kategoriích jsou totiž i Sokolováci! Pánové Zdeněk Makoň, Ludvík Killlinger st., Pedro Volánek, Tomáš Viktorin… a další, to všechno jsou nebezpeční jezdci. (Pokud jsem na někoho zapomněl či naopak chybně nezapomněl, opravte mě.)

Kili

A k trati. Řeknu vám to takhle… bude to pekelné. Ze Sokolova několik kilometrů do kopce, který se pořádně zajídá a na konci se zvedne. To je nad Podstráním. Pak je třeba držet tempo nad 40 km/h do Krásna a nad 50 km/h do Lokte. Z Lokte vede prudký kopec a pak táhlá nakloněná rovina až do Sokolova. Na koukání doporučuji úseky: nejprudčí část kopce na Vítkov u chatek, dále za zatáčkou v Podstrání nebo na kopci nad Podstráním a pak nějaké ty zatáčky v Sokolově (viz propozice).

Sešly se závody…

Na neděli jsou tři závody.

[poll=52]


4 thoughts on “Exkluzivně v Sokolově”

  • Monča napsal/a:

    Jen blázen to jede 3x :)). a já co by pomocníček v zelené vestě budu fotit ty zoufalce právě na Podstrání, takže snad ulovím nějakej kyselej výraz pro bikeri …

  • Monča: Ale na bajku (kde jsou převody) je to ještě těžká pohoda. Na svym úzkym kole nemám dostatečně lehký převody, takže je to peklo.

    Škoda, že nejsem ve vlasti, taky bych šel fotit.

  • Monča napsal/a:

    Martine já nevím, jezdím to jen 1x a pohodu si představuji fakt jinak :(. Kdo to projede 3x je u mě borec :). a kdy se vrátíš ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>