Jak se jelo na novém Karlovi?

Fanda
Úsměvy

Na Karlovi (fotky, výsledky) jsme jeli jen poloviční trať do Poháru KVSC, 22 km, čili jeden okruh. [Vsuvka: komentář předsedy KVSC] Z hlediska bikerů byl závod nenáročný, technického terénu tam bylo tak 20-30 %, pár rychlejších sjezdů. Trasa byla převážně po zpevněných lesních cestách nebo asfaltu, byla rychlá a spíše silová, sem tam bahínko, ale to jen takové flíčky a pozůstatky z předchozích dešťů. Seriály Bahna to vůbec nokopírovalo, možná nějaké spojovačky. Ale z druhé stránky pro širokou veřejnost to bylo přístupné, mohl jet prakticky kdokoliv, kdo vůbec techniku nezvládá (pár technických úseků se dalo v pohodě přenést nebo vytlačit bez markantních časových zrát).

Závod, který Martin Rudolph zajel za 52 min., odstartoval
Irča na bedně na nejvyšším stupínku

Takže supr pro cyklisty-výletníky, ale pro nás už tolik ne. Myslím, že na Božáku měl Karel svoje původní kouzlo, tratě byly záživnější pro všechny. A přece jen ty hory jsou něco jiného než naše lázeňské lesy. Nevím, jestli to byl úmysl, postavit trať takhle technicky nenáročnou, ale myslím, že i v našich lesech se dá pár zábavných úseků pro bikery najít a trať trošku oživit :-).

Zdraví Fanda a Irča


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>