Jak se žije… v Cykloteamu Ostrov

Pavel Mrázek

Pavel Mrázek

Cykloteam Ostrov, to jsou ti výrazní Španělé, oranžovo-žlutí. Možná vám ještě pořádně neutkvěli v paměti. To proto, že jsou na závodní scéně teprve rok: „Tak a závodní sezona je zase za námi. V letošní sezoně byl náš tým na závodnické scéně poprvé a hned jsme se opravdu úspěšně. Uspěli jsme na místních závodech, ale i na celorepublikové a mezinárodní scéně.“ (Zdroj: webové stránky.) A tak jsem se zeptal Miloše Dvořáka a Jiřího Čechmana (Cykloobchod), jak to u nich funguje.

Kdy váš klub vzniknul?
Cykloteam Ostrov vznikl přesně 5. 12. 1997. Současným hlavním cílem je příprava mládeže pro vrcholovou cyklistiku a také poskytnutí zázemí pro ostatní cyklisty, které baví závodit od dětí až po masters. Motto nemáme… prostě nás to baví ;-).

Milan Šplíchal

Milan Šplíchal
Foto: Milanův web

Kolik máte členů? Kolik z nich závodí?
V současné době máme 39 členů. Z toho alespoň jeden závod jelo 32 lidí. Pravidelně jich ale závodí okolo 20. Většinu tvoří závodníci v dětských a žákovských kategoriích.

Jak vypadá váš klubový život?
V sezoně trénují děti pod vedením instruktorů společně 2x týdně. Ti větší jezdí poměrně pravidelně na středeční Lopatárny v Plzni a občas jsou schopni se domluvit i na společném tréninku :-). Jednou za čtrnáct dní míváme schůzi, kde kromě toho, že do nás Čechmanovic rvou spoustu otrávených pečených buřtů, řešíme aktuální věci a zejména dopravu na další závody.

V zimě je dvakrát do týdne dětská tělocvična a jednou dospělá. Loni, když nebyl sníh, tak jsme měli i společné sobotní tréninky. Uvidíme, jak to bude letos, jestli se bude víc lyžovat, nebo jezdit…

Jaký je rozpočet vašeho klubu?
Na rok 2007 to bylo cca 90 000 Kč. Na letošní rok ještě není rozpočet hotov. Ale méně než loni to rozhodně nebude.

Co nabízíte svým členům?
Jakékoli týmové cyklooblečení za dobrou cenu.

Co nabízíte závodníkům?
Týmové cyklooblečení, zajištění dopravy na vybrané závody, proplácení startovného, příspěvky na soustředění, na lékařské vyšetření. Trenérské vedení. Míra podpory závisí na výši rozpočtu a zejména na přístupu jednotlivce k cyklistice.

Co nového chystáte do roku 2008?
Chystáme se objet celý seriál Českého poháru v XC. A také bychom se rádi účastnili bližších závodů Českého poháru na silnici. Také první společné jarní soustředění a ještě před tím lékařské testy.

Ostrovské obrázky z webových stránek

Jak se vám líbí cyklistika v Karlovarském kraji?
Nooo… Pokud je to myšleno, jako ježdění na kole, tak se tady jezdí hodně, což se líbí velmi ;-). Pokud je to vztaženo na závody a závodníky. Tak závodníci jsou fajn :), ale vypadá to, že se jim nechce moc vyrážet za hranice kraje. A závody tady umí pořadatelé udělat moc pěkný, ale zase naopak sem nepřijede nikdo odjinud. Samozřejmě kromě věcí, který dělá A.M.bike a pár dalších výjimek.

No a pokud je to myšleno, jako organizace cyklistiky v KV kraji… tak nám připadá, že na tomto poli žádná koncepční práce neexistuje. Třeba bude v budoucnu výjimkou SCM Cheb. Uvidíme…

Jiří Čechman a Miloš Dvořák

Jiří Čechman a Miloš Dvořák

Jak se stát vaším členem?
Naším členem je možno stát se za dvě sta ročních :-).

Volitelný dodatek…?
Volitelně a dobrovolně uvádíme, že jsme rádi za existenci a hlavně fungování serveru bikeri.cz. A taky děkujeme všem lidem, co dělají závody.

Týmové foto z Karel Bike 2007
Klikněte pro zvětšení

Dodatek autora:

Jedna novinka…

Od letošního podzimu si musíme zvyknout na jednu věc: tito dva jezdci budou nadále jezdit ve stejném dresu.

Rider č. 1
Rider č. 2 - Míra Brill
Ano, Míra Brill přestoupil k oranžovo-žlutým.

{kluby}


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>