Jaká byla Marienbad Kur&Spa Hotels MTB Tour 2014

V sobotu 23. srpna se uskutečnil třetí ročník závodu horských kol Marienbad Kur&Spa Hotels MTB tour. Závodu se zúčastnilo celkem 132 závodníků, 41 se jich vydalo na delší trasu o délce 59 km, 66 cyklistů vyrazilo na 28 km a soutěžilo i 25 dětí.

Celkovým vítězem závodu 59 km se v čase 2:17:19 stal Josef Černý z MTB Nežichov před Václavem Hlaváčem ze Sulislavy, který na vítěze ztratil necelé 2 minuty. Na třetím místě dojel o 4 sekundy později Miroslav Brill z Team Bike Březová. Vítězi jednotlivých věkových kategorií se stali Václav Hlaváč, Josef Černý, Jiří Suchánek (Velosport Valenta Scott Team), Josef Nestler (KL Sport Most), Tomáš Diviš (Tachov) a Antonie Vyoralová (CK Sport Blažek).

Startovní lajna. Foto: M. Šverdík
Startovní lajna. Foto: M. Šverdík

Cílem závodu na 28 km projel první Pavel Csipka Team Bike Březová v čase 1:05:01 před Jaroslavem Babkou (High Sušice) v čase 1:05:20. Třetí byl v cíli Marcel Brisuda (Sport Bílek Mariánské Lázně) v čase 1:06:07. Smůlu měl Jakub Nováček (Team Bike Březová), který zabloudil z prvního místa jen půl kilometru před cílem a nakonec skončil až osmý. Mezi ženami zvítězila Dana Kopecká (Team Bike Březová), která předvedla výborný výkon, když do cíle dojela čtvrtá absolutně. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Pavel Csipka, Jaroslav Babka, Tomáš Blahout (Pro Sport Activities – eleven Team), Milan Kapr (Františkovy Lázně), Daniel Šverdík (Profi Sport Cheb), Dana Kopecká, Monika Černá (MLOK Mariánské Lázně), Markéta Rothová a Petra Baarová (High Sušice).

Daniel Šverdík. Foto: M. Šverdík
Daniel Šverdík. Foto: M. Šverdík

Děti své závody odjely v areálu dlouhé ploché dráhy. Zvítězili Jindřich Lédl (MTB Nežichov), Jonáš Černý (MLOK Mar. Lázně), Matěj Polák (AC Mariánské Lázně), Mariana Stejskalová (Uniart Mar. Lázně), Anna Jirásková (Mariánské Lázně) a Kristýna Černá (MTB Nežichov).

Závod probíhal za polojasného počasí s teplotami okolo 18° C, naštěstí bez deště, jež se objevoval v předchozích dnech. Dění v cíli provázel koncert skupiny Ponorka Band, veřejnost mohla navštívit stánek BESIP, děti se vydováděly na skákacím hradu. Celá akce pokračovala až do večerních hodin After party, v jejíž rámci připravily Léčebné lázně Mariánské Lázně bohatý raut.

Výsledky MTB Tour Mariánské Lázně 2014
Foto:
M. Šverdík
Josef Prášek

Zdroj: Tisková zpráva


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>