Kandidáti do krajského zastupitelstva, které dobře znáte

V pátek 12. a sobotu 13. října se konají volby do zastupitelstva Karlovarského kraje. Na kandidátních listinách najdeme i osobnosti krajského cyklistického či jiného sportovního života.

Petr Fiala (vpravo)

Petr Fiala, předseda TJ Olympionik Cheb a vedoucí trenér SCM Cheb, stojí na 11. místě kandidátky Věcí veřejných jako nestraník. Má jasnou vizi: „Prioritou nás dospělých by měla být práce s mládeží. Bohužel se v tomto směru více mluví, než koná. Většina finančních prostředků a projektů najdeme v oblasti kultury a cestovním ruchu.“ Kromě Petra Fialy kandiduje jako nestraník také Jiří Čechman (Ostrov, trenér mládeže cyklistiky). Oba kývli na nabídku Věry Ježkové, kandidátky strany VV do Senátu v Sokolově. Věra Ježková sbírá světové úspěchy v cyklistických závodech kategorie masters.

Petr Fiala neskrývá svůj pohled na věc: „Ve dvojici s Jirkou bychom měli větší šanci něco ovlivnit. Cyklisté mají v Chebu zpracovaný projekt na Sportovní halu mládeže, který nejsme schopni prosadit, ačkoliv všichni ví, jaký by měl vliv na mládež a celé sportovní hnutí v našem kraji. Za miliony se vybudovaly a budují cyklostezky: kdo po nich bude za několik let jezdit, pokud mládež bude stále více času trávit u počítače a nebude vedena ke sportu? Dále nás asi překvapí, že na projekt zoologické zahrady by se finance našly. Také všichni víme, jak jsou preferovány sporty jako fotbal, hokej a ostatní sporty jsou jen na okraji zájmu celkové podpory. Je to špatně a také to víme všichni. My to chceme změnit.“

Dalibor Blažek, starosta města Aš, je známou osobností. V krajských volbách kandiduje na 2. místě kandidátky Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst. Cílem pana Blažka i celého Hnutí je prosazovat dosud potlačovaná místní témata na krajské úrovni. Zde je rozhovor z dílny MVTV, internetové televize pro Ašsko:

Tomáš Kubát, člen Strany zelených, kandiduje za Koalici pro Karlovarský kraj na 13. místě. Tomáše známe jako pořadatele Chebské čtyřicítky. Zde je jeden starší rozhovor.

Za „TOP 09 a Starostové pro Karlovarský kraj“ kandiduje na 6. místě Petr Kulhánek, současný primátor Karlových Varů. Pravidelně jej můžete potkávat, popř. porážet, na závodech Ligy běžců Karlovarského kraje. Pomáhal s domluvením karlovarského půlmaratonu.

Michal Sadílek (Piráti, 7. místo) je autorem nových infotabulí podél cyklostezky Ohře. Proslavil se hrou na ukulele.

… v pátek a sobotu přeji šťastnou ruku.


One thought on “Kandidáti do krajského zastupitelstva, které dobře znáte”

  • Jsem pro podporu Věry Ježkové do senátu. Je jedinou ženou mezi kandidáty. Dokáže se prosadit, jít za cílem, který si stanoví. Pomohla nám několikrát radou při jednáních na KÚ a je pro výstavbu dráhy v našem kraji.
    Bohužel se její volba netýká naší oblasti Chebu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>