Kašny 2010 byly velkolepé

Kromě skvělých fotogalerií v Picase si můžete prohlédnout report od Kluků z Kluče a fotky Honzy Šimečka. Mluvím samozřejmě o velkolepých Chebských kašnách. Jedinou vážnou skvrnou na nich byl postartovní pád Dana Aichingera, který jej katapultoval až na operační sál s řádně pochroumaným zápěstím. Za všechny mu přeji zdárný průběh rekonvalescence. Zde předběžné výsledky závodu.

Video od kluků z Kluče:

Podělte se o své názory a zážitky v komentářích…

Foto od Karla Rouse:

Závod vyhrál Láďa Fabišovský, na fotografii před Lukášem Kopeckým

10 thoughts on “Kašny 2010 byly velkolepé”

 • Petr Moos napsal/a:

  Karolína Poláková z Team bike Březová zapoměla na Kašnách kolo. Je uschované na Městské policii v Chebu, tel. 354 440 440.
  S Vaškem děkujeme všem závodníkům za účast, tomu nahoře za počasí a RADKOVI FIŠEROVI za neúnavné a bezchybné provozování stránek bikeri.cz!
  Současně si dovolujeme pozvat vás příští neděli 30. 5. 2010 na XC Skalka.

 • Petr Fiala napsal/a:

  Pád na Kašnách bohužel nebyl jediný a díky nepozornosti diváků si pro třetí místo nedojel také Daniel Šverdík.
  Díky nepozornosti jedné holčičky zakončil jinak pěkný víkend s tržnou ranou v obličeji a hodně pohmožděnou nohou.
  Zde bohužel musel zasahovat oddílový lékař pan MUDR. Tyrpekl, když v dosahu nebyla žádná zdravotní služba ani sanitka.
  Pro příště doporučuji osvědčené píšťalky, a hlavně by měla přestat dělat ten neskutečný rámus muzika, kdy řada lidí vůbec neregistrovala, že se jede nějaký závod.
  Prostředím a atmosférou jinak jeden z nejhezčích závodů, náše poděkování pořadatelům.

 • M. Šverdík napsal/a:

  Doporučuji opět přesunout soutěže dětí na ráno, kdy jsou ještě pořadatele dost pozorní a nemotá se kolem tolik opilců z místních stánků. Čekání 10 minut na sanitku není pro zraněné žádný med. Všude jinde má závod tohoto rozsahu lékařské zabezpečení na více místech. Pořadatel by se mohl inspirovat třeba v Rokycanech, kde se na trať bez souhlasu pořadatele nedostane ani noha! Jede se také na náměstí.

 • M.Ficenec napsal/a:

  Pro dokreslení – k tématu odposlechnuto:
  „Jaký je číslo na záchranku?“ (ředitel závodu se ptá kolemjdoucích),
  nebo „Co byste po nás chtěli za 3 stovky?“ (mladíci-pořadatelé klábosící pod schody, pod kterými korzovali tůristi mezi projíždějícími bikery).
  Ta pozornost hlídačů na nárožích byla mizerná už po ránu – na některých místech by bez pomoci diváků bylo karambolů podstatně víc.
  Ale jinak bezva závod – dík za něj.
  To zařazení dětí na konec a až potom vyhlášení se mi u městského závodu nezdá tak špatné – děti si užijí chvilku slávy v dostatečném kotli a nečekají na to celý den…

 • Martina Kabilová napsal/a:

  Asistenci zdravotníků měl pořadatel jako každý rok řádně objednanou, že to neklaplo a záchranka se nedostavila, nebyla jeho vina.
  V průběhu dne už nešlo zajistit jinak, než volat přímo 155.

 • Tomáš Kubát napsal/a:

  Pořádat takové závody neni nic jednoduchého. Měl by si to každý aspoň jednou vyzkoušet. Jsou to desítky možná i stovky hodin. Nervy, aby vše klaplo. Kritizovat je strašně jednoduché, ale zavolat nebo se zeptat V. Větrovce nebo P. Moose jestli nepotřebují pomoc, to by bylo asi příště vhodnější.

 • M. Šverdík napsal/a:

  Mám pocit, že práci pana Větrovce a jeho kolektivu nikdo nesnižuje. Jen dáváme návrhy na zlepšení pro příští ročník. Zajištění tratě bylo slabé i v minulém roce. O sanitce polemizovat nebudu, každý si může udělat svůj úsudek.

 • Vašek napsal/a:

  Co horšího by se mělo stát aby někdo bral vážně oprávněnou kritiku? Ten problém je na každých závodech.

 • Petr Fiala napsal/a:

  Tomáši, těch závodů uspořádal náš oddíl celou řadu nejen na horských kolech ale i na silnici a v cyklokrosu. Naposledy vloni MČR na silnici pro mládež Cheb- Pomezí časovky a Hroznatov-Háje silniční hromadný závod jednotlivců. Jsme s mládeží na závodech téměř každý víkend, dále tréninky několikrát týdně a nyní další závody v úterý Kulmbach Německo a středa dle možností Lopatárna v Plzni. Každý měsíc mimo sezonu jsme měli víkendové nebo prázdninové soustředění.
  Ty zkušenosti máme jako málokdo a několikrát jsme pomoc nabízeli.
  Nemáme zájem někoho kritizovat bezdůvodně. Naopak hledáme řešení jak udělat ty závody co nejlepší aby byly nejen velkolepé ale aby se o cyklistice mluvilo v dobrém a ne jako o těch pošucích na kole, kteří v centru města ohrožovali řadu turistů a občanů Chebu.
  Můžeme zajistit zapůjčení zábran, které jsou na všech velkých závodech jen za odvoz. To je náš první krok v pomoci pořadateli tohoto závodu.

 • Poláková Karolína napsal/a:

  Kolo už mám.Tak moc děkuji pořadatelúm a městské policii.
  Díky Kája.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>