Král Šumavy 2013

Příkladná výrazová ambivalence Irči Klingorové po dojezdu do cíle ultrabahnitého Krále Šumavy.
Příkladná výrazová ambivalence Irči Klingorové po dojezdu do cíle ultrahabnitého Krále Šumavy.

Má letošní účast na tradičním, již 20. ročníku, závodu Král Šumavy byla okořeněna přívaly vody. Sice jsem se několik dní dopředu už nějak smířila s tím, že suchá nedojedu, ale že to bude téměř boj o přežití, to nečekal asi nikdo. Když jsme se ráno v 9.00 vydávali na trať 70 kilometrového závodu, vše ještě vypadalo celkem v pohodě, bylo sice pod mrakem, ale silnice byly relativně suché. Rychlé vystřízlivění ale přišlo hned na desátém kilometru, kdy nás trasa závodu svedla na rozbahněné pole, které si s kolem zabořeným po ráfky v blátě hrálo jako s loutkou. Okolo dvanácté hodiny se navíc spustil slušný liják. Často jsem měla pocit, že prší i zespodu. V tom mě utvrdily i dva brody, kde byl celkem slušný proud (před závodem jsem ještě vtipkovala,že si vezmu šnorchl – všichni jsme ale naštěstí stačili :-). Nebudu se tajit tím, že jsem byla nejšťastnější člověk na světě,když jsem před sebou viděla cíl.

start

bahnak

Podmínky závodu byly nestandardní a všechny tratě závodu Krále Šumavy posunuly do jiné dimenze. Všichni ale měli stejné podmínky a každý, kdo se s tratí, s počasím i sám se sebou dokázal poprat a dorazit do cíle, je zaslouženým vítězem. I přes nepříznivé podmínky se na startu našli reprezentanti Karlovarského kraje, kteří určitě nezklamali – viz doplněný předchozí článek.

Fotky ze závodu – F. Klingora

Článek na webu Hnízdil Team

Foto v článku: F. Klingora


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>