MČR dráha Prostějov 2013

Míra Svatek na dráze při stihačce jednotlivců
Míra Svatek na dráze při stihačce jednotlivců

Závodníci Sportovního centra mládeže cyklistiky z Chebu pokračují v další úspěšné sezóně. Po čtyřech medailích na Letní olympiádě mládeže rozšířili svojí sbírku mladí cyklisté na Mistrovství České republiky na dráze v Prostějově.

Mezi nejlepší účastníky mistrovství patřil sprinter Martin Čechman (Cykloteam Ostrov), který dokázal zvítězit ve čtyřech z pěti závodů. Titul mistra České republiky získal ve sprintu, na 500 m s pevným startem, v keirinu (závod za motorkou se závěrečným sprintem na dvě kola) a nakonec v hladkém závodě scratch. Ve většině závodů Martin prokázal, že je v současnosti nejrychlejším kadetem. Přitom je Martin v této kategorii prvním rokem.

Svatek Miroslav - družstvo kadetů - mistři ČR
Svatek Miroslav – družstvo kadetů – mistři ČR
|Vyhlášení bodovacího závodů - Míra Svatek druhé místo
|Vyhlášení bodovacího závodů – Míra Svatek druhé místo

Další titul mistra ČR získal Miroslav Svatek s týmem Loun ve stihačce družstev, k tomu přidal stříbrnou medaili v bodovacím závodě. V tomto divácky velice zajímavém závodě na 24 km s bodováním v každém druhém kilometru dokázal Míra získat dokonce kolo náskoku se čtveřicí soupeřů.

Ve sprintu družstev unikla našemu týmu ve složení Arny Seidl, Miroslav Svatek a Martin Čechman stříbrná medaile o několik metrů. Již v rozjížďce bylo naše družstvo o dvě desetiny třetí za domácím týmem Prostějova. V boji o medaili bohužel náš závodník odstřídal těsně před metou pro střídání, což celé družstvo rozhodilo a nakonec tento boj v závěru prohrálo. V tak silné konkurenci, jaká se v této kategorii sešla, to byl vynikající výkon.

Nejúspěšnější stíhači
Nejúspěšnější stíhači

Úspěšná se stávají také děvčata, kde žákyně Anežka Nováková získala dvě bronzové medaile ve stihačce družstev se svojí kolegyní Terezou Hošmanovou a ve sprintu družstev s nejúspěšnější naší závodnící Anetou Klaukovou. Aneta získala dokonce titul mistryně České republiky ve stihačce družstev, k tomu přidala čtvrté místo ve stihačce jednotlivců. Dále byla čtvrtá na 500 m pevný start a šestá ve sprintu 200 m pevný start. Na silnici ve dvojicích sice Aneta na šestém místě, ale prvních šest dvojic bylo téměř v jedné minutě, na bednu pak chybělo 29 vteřin na 22 km trati.

Aneta Klauková - boj o třetí místo
Aneta Klauková – boj o třetí místo

Z Prostějova přivezli mladí cyklisté rekordních jedenáct medailí.

Další medaile přidal Martin Kubík. Zejména cenný je mistrovský titul ve stihačce družstev s Duklou Praha, kde porazili tým Prostějova, kde jel Petr Fiala, stejně si vedla družstva i v časovce družstev na silničním MČR.

Na silničním MČR v Českých Budějovicích jsme již tak úspěšní nebyli. Přesto se dvakrát vícemistrem ČR stal David Zadák v kategorii žáků – v časovce jednotlivců a v časovce dvojic. Čtvrtý byl s týmem Favorit Brno Přemysl Novák.

Pro přístí sezonu můžeme počítat s posilou dalších závodníků, kteří byli nováčky na MČR – Jaroslav Vojíř , Arny Seidl a Jiří Luxík.

SCM Cheb si tak již přivezlo rekordních třináct medailí z MČR.

Vítězný tým kadetek ve stíhačce
Aneta Klauková – vítězný tým kadetek ve stíhačce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML značky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>